Gry

The Narrow Path - armia żywych trupów pod twoją kontrolą w oknie przeglądarki

Konrad Kozłowski
The Narrow Path - armia żywych trupów pod twoją kontrolą w oknie przeglądarki
1

Fenomen komiksu The Walking Dead oraz wzorowanym na nim serialu przełożył się na sukces innych produktów nawiązujących do apokalipsy spod znaku "chodzących trupów". Do naszych rąk oddana została świetna gra, która doczekała się drugiego sezonu. Do świata "Żywych Trupów" możemy przenieść się także dz...

Fenomen komiksu The Walking Dead oraz wzorowanym na nim serialu przełożył się na sukces innych produktów nawiązujących do apokalipsy spod znaku "chodzących trupów". Do naszych rąk oddana została świetna gra, która doczekała się drugiego sezonu. Do świata "Żywych Trupów" możemy przenieść się także dzięki grze na Facebooku oraz... grze przeglądarkowej o świetnym klimacie.

Pomimo, że nie zaliczam się do grona największych fanów telewizyjnego The Walking Dead i moim skromnym zdaniem utrzymanie poziomu serialu okazało się dla jego autorów zadaniem ponad ich siły, to jednak sama pierwotna idea naprawdę przypadła mi do gustu. Z przyjemnością więc śledzę przygody bohaterów dzięki komiksom oraz książkom, za sobą mam także sześć epizodów wspominanej gry.

Na informację o The Narrow Path natrafiłem w serwisie The Verge i choć zrzut ekranu z gry może nie wygląda przekonywująco, to uważam że gra jest naprawdę wciągająca. Zasady są proste: The Narrow Path to gra strategiczna, a naszym zadaniem jest kontrolowanie zombiaków, które atakują kogokolwiek, kto stanie im na drodze. By poszerzać szeregi własnej "armii" musimy kolekcjonować różne przedmioty jak... mózgi czy iPhone'y. W późniejszych etapach gry możemt także tworzyć szybszych i silenijszych "żołnierzy". Wykorzystanie kolorystyki czarno-białej oraz tematycznej muzyki dodaje klimatu i dzisiejszego poranka miałem spory problem z przełączeniem się do którejkolwiek z pozostałych otwartych kart w przeglądarce ;)

Co istotne, twórcy gra zapowiadają dalsze prace nad rozwojem gry - rozszerzeniem wyboru map, zombie i napotykanych przeciwników. Jeżeli podoba Wam się komiks/serial/książki The Walking Dead to gra The Narrow Path będzie czymś w sam raz dla Was. Jeżeli niszczejące trupy Was nie interesują to i tak możecie dać szansę tej grze - odrobina rozrywki nikomu nie zaszkodzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu