Samsung

Sztuka coraz bliżej technologii. Aukcję Nowej Sztuki otworzy... telewizor z wgranym obrazem!

Kamil Świtalski
Sztuka coraz bliżej technologii. Aukcję Nowej Sztuki otworzy... telewizor z wgranym obrazem!
0

Rynek sztuki jest coraz bliższy współczesnym technologiom. Jeżeli myśleliście że numerowane wydruki to wszystko na co go stać, to nic z tych rzeczy. Zapowiedziano właśnie że styczniową Aukcję Nowej Sztuki otworzy licytacja telewizora Samsung The Frame z pracą Wojciecha Brewki.

Telewizory The Frame od samego początku aspirują do bycia czymś pomiędzy atrakcyjną, nowoczesną, technologią, a sztuką. Ta charakterystyczna gruba ramka nieprzypadkowo jest tak okazała. To sprzęt który tak ma wyglądać, bo łączy wszystko z obu światów. Wkrótce będziemy świadkami wzniesienia go na zupełnie nowy poziom. Telewizor Samsung The Frame z obrazem Wojciecha Brewki trafi na 47. Aukcję Nowej Sztuki — a dokładniej mówiąc, wprost na jej otwarcie!

Pomiędzy elektroniką, a sztuką. Telewizor The Frame otworzy 47. Aukcję Nowej Sztuki!

Coraz bliższa współpraca na linii sztuka – technologia to naturalna droga rozwoju dla produktu tak wyjątkowego, jak The Frame. Dla wielu kolekcjonerów otwiera on nowe możliwość i pozwala przenieść nawet te najbardziej unikatowe dzieła malarskie do własnego salonu. Już nie możemy się doczekać aukcji i efektów tej współpracy!! Zdradzę, że obraz Wojciecha Brewki na The Frame prezentuje się świetnie i już wzbudził duże zainteresowanie

— komentuje nadchodzącą aukcję Anita Wolszczak Karasiewicz z Domu Aukcyjnego Art in House. Brak dostępu do instytucji kulturalnych wzmaga głód za sztuką, czego idealnym dowodem jest zakończona obrotem na poziomie pół miliona złotych listopadowa aukcja. Ale styczniowe otwarcie będzie niezwykłe. Wszyscy miłośnicy nowoczesnych technologii zafascynowani sztuką będą usatysfakcjonowani. Będzie tam można nabyć niezwykłe wydanie The Frame z obrazem Wojciecha Brewki!

Telewizory z linii The Frame w zaimplementowanym Art Store oferują dostęp do ponad tysiąca dzieł sztuki. Można tam znaleźć m.in. prace Rubensa, Moneta czy Van Gogha. Te powieszone na ścianie w charakterystycznej ramce dzięki Trybowi Sztuka prezentują się naprawdę pięknie. Dlatego wszyscy zainteresowani sztuką i jej nowoczesnym wcieleniem prawdopodobnie nie będą mogli przejść obojętnie obok wyjątkowego wydania The Frame z cyfrową wersją obrazu Wojciecha Brewki.

Ciekawe podejście i kolejny mariaż (po numerowanych wydrukach cyfrowych obrazów) klasycznej sztuki z nowoczesnością. Jestem bardzo ciekawy efektów i dalszych działań w tym zakresie.

Póki co nie wiadomo który wariant telewizora The Frame będzie przedmiotem aukcji (urządzenie dostępne jest w rozmiarach: 43, 50, 55, 65 oraz 75 cali). Wiadomo jednak, że ta odbędzie się 15 stycznia o godzinie 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House mieszczącym się przy al. Jerozolimskich 107 w Warszawie. Wszystkie prace będzie można oglądać już od 11 stycznia (w godzinach 9-18). Licytacja odbędzie się także w formie zdalnej: online (za pośrednictwem popularnych platform), telefonicznie lub poprzez zlecenie z limitem. Katalog, instrukcja licytacji oraz regulamin dostępne są na stronie https://artinhouse.pl/pl/aukcja.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu