Smartfony

Najlepsza gra logiczna ostatnich lat trafi na smartfony!

Paweł Winiarski
Najlepsza gra logiczna ostatnich lat trafi na smartfony!
0

Smartfony i tablety to idealne miejsce na proste i trudniejsze gry logiczne. Układanie klocków, zbijanie cukierków - to sprawdza się tu najlepiej. Ale jednak Tetris 99 trafił najpierw na Nintendo Switch, na szczęście mobile też dostaną swoją wersję tej chyba najlepszej odsłony kultowej gry.

Klasyczny Tetris ma już 35 lat i doczekał się niezliczonej ilości wersji, pojawiając się na chyba każdej możliwej platformie. Tytuł bawi nieprzerwanie od lat i tak naprawdę niezależnie od odsłony, sprawia masę frajdy. W lutym tego roku wypuszczono jednak dość specyficzną wersję - ta logiczna perełka doczekała się bowiem battle royale, gdzie staje naprzeciw siebie aż (do) 99 graczy. Mowa o kapitalnym Tetris 99, który w formie darmowej gry trafił na Nintendo Switch. Choć nigdy nie udało mi się stanąć na podium sieciowego starcia, to jednak gra zabrała mi kilkadziesiąt godzin i naprawdę trudno się od niej oderwać. Mechanika ma swoje tajemnice, jednak zamysł jest prosty. W jednej grze staje przeciwko sobie kilkudziesięciu graczy i bazując na zbijaniu kolejnych linii eliminuje przeciwników. W tak zwanym międzyczasie wzrasta poziom trudności - zwiększa się prędkość rozgrywki, a skuteczne zbicia wrogów przeszkadzają w naszej partii.

To, że podobna wersja Tetrisa musi prędzej czy później pojawić się na smartfonach i tabletach było jedynie kwestią czasu. Czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy - klon Tetris 99 dotrze na mobile. Główną różnicą względem oryginału będzie 100, a nie 99 graczy. Zasady zostają te same - naszym zadaniem będzie dotrzeć na pierwsze miejsce rozgrywki mimo tego, że pozostali gracze nam tego nie ułatwią.

Jak to w smartfonowych grach mobilnych bywa, Tetris Royale otrzyma dzienne wyzwania, po których zaliczeniu zyskamy nagrody - takie, jak power-upy i boostery, które wykorzystamy później w starciach oraz opcje dostosowywania (jak rozumiem wizualnego). W grze ma pojawić się tryb solo (Marathon), w którym gracze będą mogli trenować przed rozpoczęciem rozgrywki z żywymi przeciwnikami.

Za Tetris Royale odpowiedzialne jest N3TWORK, które współpracuje bezpośrednio z posiadającą prawa do marki The Tetris Company, nie ma więc tu mowy o jakimś tanim, nieoficjalnym chińskim klonie. Gra pojawi się zarówno na Androidzie, jak i iOS - nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy, na pewno natomiast ominie Chiny. Testy wersji beta mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Zobaczymy jak wypadnie wersja na mobile, ta na Switcha jest świetna i tchnęła nowe życie w kultową produkcję. Oby tylko Tetris Royale nie zabiły mikrotransakcje, co w przypadku gier mobilnych jest zawsze ogromną obawą. Fajnie patrzeć, że nawet takie klasyki potrafią po tylu latach doczekać się kapitalnego odświeżenia. Tetris ma ostatnio szczęście, w końcu poza Tetris 99 dostał również naprawdę udane Tetris Effect na PlayStation 4 i PlayStation VR.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu