Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Testuję Novem

GM
Grzegorz Marczak
31

Zabrałem się za testowanie efektywności reklam z Novem.pl (kiedyś zaraz po powstaniu Novem zarejestrowałem się u nich i od tamtego czasu jestem zasypywany informacjami o pojawieniu się nowego klienta (naprawdę sporo tego jest i chyba trzeba pogratulować skuteczności). Zgłosiłem się więc do kil...

Zabrałem się za testowanie efektywności reklam z Novem.pl (kiedyś zaraz po powstaniu Novem zarejestrowałem się u nich i od tamtego czasu jestem zasypywany informacjami o pojawieniu się nowego klienta (naprawdę sporo tego jest i chyba trzeba pogratulować skuteczności).

Zgłosiłem się więc do kilkunastu programów (starałem się dobrać reklamodawców tak aby choć trochę pasowali do bloga) i zainstalowałem widget novem, jest to box 300x250 umieszczony po lewej stronie pod każdym wpisem (obok reklamy blogvertising). Modele zarabiania zależą od reklamodawcy - są to stawki za kliknięcia lub przekierowania, wypełnienie wniosku itp. Oczywiście znając statystyki swojego bloga nie liczę na olbrzymią ilość kliknięć czy przekierowań - jestem natomiast ciekawy jak wypadnie porównanie Novem z AdSense.

Po instalacji reklam zauważyłem jednak już pierwszy poważniejszy problem. Otóż coś na moim blogu bez mojego pozwolenia zaczęło gadać i opowiadać bajkę. Prawdopodobnie to jednak z reklam - niestety nie znalazłem w niej ani możliwości wyłączenia głosu ani też opcji przyciszenia - wszystko oczywiście ustawione na automatyczne uruchamiania przy załadowaniu strony. Nieładnie - zobaczymy co będzie dalej..

W każdym razie za miesiąc od dziś mam zamiar opublikować informacje o skuteczności reklam z Novem.pl umieszczonych na blogu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Reklamaantyweb