Recenzja

Test AVerMedia Live Gamer Portable 2 - nagrywanie gier dla amatorów i profesjonalistów

Konrad Kozłowski
Test AVerMedia Live Gamer Portable 2 - nagrywanie gier dla amatorów i profesjonalistów
3

Uniwersalne i banalne w obsłudze urządzenie - to jedno zdanie wystarczy, by opisać AVerMedia Live Gamer Portable 2. Na tym jednak nie zakończę tekstu, ponieważ oferuje tak sporo fajnych funkcje, że warto je po prostu poznać.

Nagrywanie rozgrywki i transmisje na żywo to dziś niemały biznes. Nie dziwi mnie więc dynamika z jaką rozrasta się sektor dedykowanych takim działaniom urządzeń. Spodziewałem się więc, że czeka mnie żmudne poznawanie możliwości sprzętu, który do mnie trafił poprzez konfigurację wszystkich ustawień czy instalowanie aplikacji na komputerze. Nic takiego nie miało miejsca, byłem zaskoczony.

Kompaktowy i uniwersalny Live Gamer Portable 2

 

AVerMedia Live Gamer Portable 2 to niewielki gadżet wyposażony w kilka portów i przycisków. Jego wymiary to 146,8 x 57 x 46,5 mm. Waży jedynie 185,5 g, a podstawka pokryta jest antypoślizgowym materiałem. Posiada odrobinę futurystyczny design i wpasowuje się raczej w świat gamingowych laptopów, aniżeli minimalistycznych wizualnie konsol czy tradycyjnych komputerów. To oczywiście nie ma żadnego znaczenia przy współpracy Live Gamer Portable 2 z platformą, na której grywamy. Niezależność to najważniejsza i definiująca urządzenie firmy AVerMedia cecha.

Gadżet przechwytujący posiada samodzielne zasilanie, a z konsolą połączymy go bezpośrednio za pomocą przewodu HDMI. Urządzenie posiada oczywiście dwa złącza HDMI (wyjściowe i wejściowe). Zasilamy je za pomocą portu microUSB, a materiał wideo zapisujemy na karcie pamięci w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę (MP4, kodek: H.264 + AAC, MJPEG). By rozpocząć nagrywanie naciskamy jeden przycisk. I gotowe. Jeżeli cokolwiek będzie nie tak, poinformuje nas o tym migające światło. Stałe oświetlenie oznacza, że nasz gameplay jest nagrywany.

Na przednim panelu znalazły się także dwa złącza minijack 3,5 mm. Zapewniają one możliwość nagrania komentarza audio oraz czatu grupowego. Ścieżka audio jest automatycznie łączona z nagrywanym materiałem, więc nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Nieodpowiedni poziom głośności możemy skorygować przyciskami umiejscowionymi zaraz obok.

Przechwytywacz AVerMedia to 3 w 1

 

Mistrzowskim rozwiązaniem jest bardzo proste przełączanie się pomiędzy trzema trybami pracy AVerMedia Live Gamer Portable 2. Pierwszy z nich pozwala wykorzystać zewnętrzne oprogramowanie do obsługi karty przechwytującej, drugi umożliwia banalne nagrywanie uruchamiane jednym przyciskiem, a trzeci uaktywnia tryb... czytnika kart microSD. Skopiowanie naszych materiałów na dowolne inne urządzenie staje się więc bardzo łatwe, a karta może pozostać na swoim miejscu. AVerMedia wyraźnie zaznacza, że powinna to być karta microSDHC 10 klasy.

AVerMedia oferuje swoje oprogramowanie do streamowania i nagrywania tylko na Windows (obsługiwane są m. in XSplit lub OBS), dlatego posiadacze komputerów Mac są na pozycji straconej. Wtedy pozostaje im tylko wykorzystanie najprostszego w obsłudze trybu zgrywania. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, która przekracza minimalnie 800 złotych, jestem totalnie zdumiony taką polityką producenta.

W zestawie z przechwytywaczem znajdziemy kabel HDMI, kabel USB oraz 4-stykowy kabel audio 3,5 mm, co pozwoli na błyskawiczne połączenie całości bez wycieczki do sklepu po dodatkowe akcesoria. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za Test AVerMedia Live Gamer Portable 2 jest wysoka, ale w zamian otrzymujemy uruchamiane jednym pzyciskiem nagrywanie w świetnej jakości, a taka funkcja przyda się początkującym jak i wytrawnym graczom/streamerom/gameplayerom. Co istotne, urządzenie nie jest ograniczone do tejże funkcji, ale bez problemu okaże się przydatne bardziej wymagającym użytkownikom (niekorzystającym z MacBooka).

Kup AVerMedia Live Gamer Portable 2 w Komputronik.pl już teraz. Kliknij!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu