Motoryzacja

Tesla Motors ma kolejne problemy! 9% załogi Elona Muska zostanie zwolniona!

Marek Adamowicz
Tesla Motors ma kolejne problemy! 9% załogi Elona Muska zostanie zwolniona!
13

Rekin biznesu. Mistrz taktyki i planowania biznesowego. Tak nazywany jest Elon Musk – twórca potęgi Tesli. Amerykański gigant ma jednak kłopoty ze zbyt dużą załogą.

Chociaż sprzedaż Tesli rośnie, firma generuje niezłe przychody w pierwszym kwartale 2018 roku, to też boryka się z większymi i mniejszymi problemami. Akcje serwisowe czy kłopoty z produkcją poszczególnych modeli sprawiają, że w Tesli mamy huśtawkę jasnych i ciemnych informacji. Teraz pojawia się kolejna z tej drugiej grupy, bowiem w firmie Elona Muska szykują się redukcje etatu.

Decyzje, które podejmuje Musk nie do końca są zawsze uzasadnione. Z jednej strony sprzedaż rośnie, lecz firma nie jest w stanie zaspokoić ogromnego popytu, przez co pojawiają się też straty finansowe. Dlatego też Elon Musk podjął decyzję o redukcji ilości swoich podwładnych – z pracą dla Tesli pożegnać się będzie musiało około 9% całej załogi (to około 3600 osób). Po tym ruchu ilość etatów w amerykańskim gigancie samochodów elektrycznych powróci do ubiegłorocznej liczby około 37 000 zatrudnionych.

Ruch, który wykona Elon Musk (poinformował swoją załogę o zwolnieniach poprzez rozesłanie e-maili) jest dość zaskakujący, bowiem popyt na elektryczne auta rośnie, produkcja powoli również się rozkręca, a jednak mamy do czynienia ze zwolnieniami. Wielu specjalistów już wytykało Elonowi Muskowi nieprofesjonalne zachowanie, a on sam wiele razy wykazywał się ignorancją dla analityków, gdzie wolał skupić się na swoich fanach. Z ust Muska można było usłyszeć wiele teorii mówiących, że krytykowanie Tesli za swoje sukcesy i osiągnięcia jest najzwyczajniejszym atakiem na koncern. I te zachowania zdecydowanie już zwracają na siebie uwagę.

Jednak czy kontrowersyjna postać i jego decyzje nie spowodują, że Tesla stanie na skraju przepaści? Już teraz mówi się, że firma niewłaściwe wykorzystuje moce produkcyjne i konkurencja robi to lepiej. Trzeba się jednak liczyć z tym, ze Tesla wie co robi i nadal będzie się rozwijać zdobywając coraz to nowe rynki i klientów dla swoich rewolucyjnych samochodów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu