Motoryzacja

Elon Musk leci do Chin, żeby pokazać nową Teslę Model 3? To by było dziwne...

Kacper Cembrowski
Elon Musk leci do Chin, żeby pokazać nową Teslę Model 3? To by było dziwne...
0

Elon Musk poleciał do Chin — a jednym z efektów tej dziwnej wizyty może być odświeżony Model 3.

Elon Musk poleciał do Państwa Środka

Chociaż Szanghaj jest niezwykle istotnym miejscem jeśli chodzi o łańcuch dostaw i fabryki, tak mając na uwadze obecną sytuację z Państwem Środka, jest to dość specyficzna wizyta. Prawdopodobnie właśnie z tego względu ekscentryczny miliarder nie odwiedzał swojego Gigafactory w Szanghaju od kilku dobrych lat, lecz postanowił przerwać tę passę… właśnie teraz.

Źródło: Depositphotos

Sam ten fakt wywołał nieco zamieszania w sieci. Niewykluczone, że jest to wizyta bezpośrednio kierowana zyskiem — Tesla czuje presję, aby odświeżyć swoją linię produktów w Chinach, największym rynku elektrycznych samochodów firmy zaraz po Stanach Zjednoczonych. Co jednak jest dość zastanawiające, to fakt, że Musk spotkał się w stolicy Chin z z Jinem Zhuanglongiem, ministrem przemysłu i technologii informacyjnych Chin. Jak donosi jednak Bloomberg, wizyta Muska w Chinach może przynieść jedną, ciekawą nowość.

Odświeżona Tesla Model 3 zostanie zaprezentowana?

Model 3 jest samochodem osobowym typu sedan klasy średniej, którego ceny w ostatnim czasie wahają się w okolicach 200 tysięcy złotych — i z tego względu samochód wzbudza spore zainteresowanie. Model 3 jest produkowany od 2017 roku i od tamtej pory przeszedł kilka zmian, a kolejna ma prawdopodobnie zostać ujawniona w ciągu kolejnych kilku dni.

Źródło: Depositphotos

Bloomberg skontaktował się z osobami, które widziały prototypy samochodów zjeżdżających z linii produkcyjnych. Według pracowników, którzy prosili o anonimowość ze względu na to, że wszystkie plany Tesli są tajne, zaktualizowany Model 3 jest nieco dłuższy i ma bardziej sportowy pazur niż jego wcześniejsza wersja, a przy okazji ma bardziej elegancki wystrój wnętrza.

Chociaż informatorzy z Bloomberga zdają się być niemal pewni, że zobaczymy odświeżony Model 3, tak w branży motoryzacyjnej nie brakuje sceptyków tego wydarzenia. Zagadka rozwiąże się w najbliższym czasie, gdyż to teoretycznie jeszcze dziś Musk ma pokazać, jakie zmiany czekają nas w Tesli Model 3. Co o tym myślicie?

Źródło: Depositphotos

Źródło: Bloomberg

Grafika wyróżniająca: Unsplash @dmitrynovikoff

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news