Tesla

Elon Musk mówi NIE pracy zdalnej. Pracownicy Tesli mają wrócić do biur

Kacper Cembrowski
Elon Musk mówi NIE pracy zdalnej. Pracownicy Tesli mają wrócić do biur
25

Elon Musk poinformował pracowników Tesli za pośrednictwem e-maila, że przestaje akceptować pracę zdalną.

Jak donosi Bloomberg wraz z Electrek, Elon Musk wysłał do pracowników Tesli maila, którego temat to “Praca zdalna nie jest już akceptowana”. W treści można było znaleźć informacje dotyczące tego, że pracownicy muszą spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo, a w przeciwnym razie po prostu… „odejść z Tesli”. Mężczyzna zaznaczył również, że powinno to być „główne biuro Tesli”, a nie „zdalne biuro oddziału”.

Jeden z użytkowników Twittera postanowił zwrócić się do Elona Muska z prośbą o jakiś dodatkowy komentarz dla osób uważających, że chodzenie do biura to dość przestarzała koncepcja. CEO SpaceX odpowiedział na ten wpis i nie zaprzeczył autentyczności e-maila, dodając, że każdy, kto nie zgadza się z polityką pracowania w biurze „powinien udawać, że pracuje gdzie indziej”.

Praca zdalna dla pracowników Tesli ma być dopuszczalna wyłącznie w naprawdę “wyjątkowych przypadkach” i specjalnych okolicznościach: „Jeśli są szczególnie wyjątkowi pracownicy, dla których jest to niemożliwe, przejrzę i zatwierdzę te wyjątki bezpośrednio”. Musk przyznał, że praca 40 godzin w biurze to nadal mniej niż się wymaga od pracowników fabryki.

Electrek dostrzegł kolejnego maila, w którym mężczyzna twierdzi, że to dzięki temu, że przez pewien czas niemal żył w fabryce Tesli, firma zdołała przetrwać. Musk doskonale wie, że są firmy które nie wymagają już obecności w biurach, lecz wpływa to na jakość produkowanych urządzeń, tym samym stwierdzając, że na im wyższym stanowisku się jest, tym więcej należy się pokazywać w biurze firmy.

Pandemia sprawiła, że sporo firm nauczyło się pracy w modelu zdalnym i tak już pozostało. Niektórzy, na przykład Apple, próbują systemu hybrydowego, kiedy pracownicy mają pojawiać się w biurze wyłącznie w niektóre dni tygodnia. Tesla jednak jest bezwzględna i jasno daje do zrozumienia, że to koniec pracy online, co Elon Musk skwitował zdaniem “Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś”.

Źródła: Bloomberg, Electrek

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news