Filmy

„Terminator: Mroczne przeznaczenie” na pierwszym trailerze. Nowy film ma szansę zrehabilitować serię

Piotr Kurek
„Terminator: Mroczne przeznaczenie” na pierwszym trailerze. Nowy film ma szansę zrehabilitować serię
12

Seria Terminator rozpoczęła się 1984 r. filmem, który w Polsce znany był jako „Elektroniczny morderca”. Jego kontynuacja, „Terminator 2: Dzień sądu” z 1991 r. wciąż nazywana jest jednym z najlepszych filmów sci-fi. Kolejnym częściom cyklu nie udało się powtórzyć tego sukcesu. Czy „Terminator: Mroczne przeznaczenie” ma szansę dorównać dwóm pierwszym odsłonom? Na to liczą fani i sami twórcy.

O tym, że „Terminator: Mroczne przeznaczenie” powstaje, wiemy od dłuższego czasu. Wiemy też, że nowy film będzie ignorował wszystkie wydarzenia przedstawione w filmach „Terminator 3: Bunt Maszyn” (z 2003 r.), „Terminator: Ocalenie” (z 2009 r.) i „Terminator: Genisys” (z 2015 r.) i ma być kontynuacją świetnego „Terminator 2: Dzień sądu” z ubiegłego wieku. A co za tym idzie — jedną z głównych postaci będzie Sarah Connor, w którą ponownie wcieliła się Linda Hamilton.

Sam trailer nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat fabuły filmu „Terminator: Mroczne przeznaczenie”. Nie oznacza to wcale, że widz będzie musiał czekać do premiery, by dowiedzieć się, jakie nowe terminatory pojawią się w tej produkcji.  W zapowiedzi pokazano dwa, zupełnie nowe, modele — męski i żeński. Ten pierwszy swoimi umiejętnościami, wyglądem i materiałami z których jest zbudowany, przypomina nieco T1000. Ten drugi, jak się dowiadujemy z klipu, niemal całkowicie zaciera granice między człowiekiem, a maszyną. Nie mogło oczywiście zabraknąć postaci, w którą ponownie wcieli się Arnold Schwarzenegger, choć nie wiemy, czy będzie to T800, czy zupełnie ktoś nowy. Mamy też tajemniczą młodą dziewczynę, graną przez Natalię Reyes, chronioną przez kobietę terminatora (Mackenzie Davis). To ona ma być kluczowa dla fabuły, podobnie jak Sarah i jej syn w dwóch pierwszych częściach cyklu.

Zobacz też: Co jako fan powinieneś wiedzieć o serii filmów Terminator?

W sieci pojawił się także materiał zza kulis oraz oficjalny plakat promujący film „Terminator: Mroczne przeznaczenie”. Za reżyserię filmu odpowiada Tim Miller, który jako reżyser debiutował filmem „Deadpool”. Producentami są James Cameron oraz David Ellison. W obsadzie, oprócz wspomnianych już Lindy Hamilton i Arnolda Schwarzeneggera, znaleźli się także Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna oraz Diego Boneta. Polska premiera filmu „Terminator: Mroczne przeznaczenie” odbędzie się 8 listopada 2019 r.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu