Antyapps

Tennis Clash -- Nowy ulubiony tenis na iOS i Androida

Antyapps
Tennis Clash -- Nowy ulubiony tenis na iOS i Androida
0

Tenis to sport, który nie przemawia do mnie zarówno w charakterze aktywności fizycznej, jak i meczów oglądanych w telewizji. Co innego gry komputerowe. Machanie rakietą na ekranie smartfona potrafi dostarczyć sporo dobrej zabawy. Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam zestawienie najciekawszych gier...

Tenis to sport, który nie przemawia do mnie zarówno w charakterze aktywności fizycznej, jak i meczów oglądanych w telewizji. Co innego gry komputerowe. Machanie rakietą na ekranie smartfona potrafi dostarczyć sporo dobrej zabawy. Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam zestawienie najciekawszych gier tenisowych dostępnych w Google Play i App Store. W sklepach wciąż jednak pojawiają się nowe tytuły. Ostatnio trafiłem na Tennis Clash. Jeśli lubicie wirtualny tenis - ta gra powinna wam się spodobać.

Tennis Clash wyróżnia się bardzo ładną trójwymiarową oprawą graficzną. Projekty postaci od razu skojarzyły mi się z Fortnitem. Komiksowy styl 3D to estetyka, która niewątpliwie pasuje do tego typu zręcznościówek. Modele bohaterów gry zostały zaprojektowane w bardzo staranny sposób, dzięki czemu szybko zapadają w pamięć. Na początku mamy do dyspozycji tylko jedną postać, ale z czasem możemy odblokować nowych tenisistów, w zamian za wygrane turnieje.

Mechanika gry jest wyjątkowo prosta, ale dzięki temu nie musimy skupiać się na skomplikowanym sterowaniu. Gdy piłka leci do nas z przeciwnej strony kortu, po prostu przesuwamy palcem w odpowiednim kierunku, aby z odpowiednią siłą skierować ją w wybranym kierunku. Nasz tenisista sam porusza się po planszy, ale chwilę po uderzeniu mamy też chwilę czasu, aby zmienić jego położenie. Cała trudność polega oczywiście na szybkim podejmowaniu decyzji o tym, gdzie ma wylądować piłka. Gdy rozgrywka nabiera tempa, nie jest to już wcale takie proste.

W zamian za wygrane mecze otrzymujemy wirtualne pieniądze, które pozwolą nam rozwijać umiejętności naszego tenisisty. Nowy sprzęt znajdziemy w sakwach, które co jakiś czas dostaniemy za darmo lub kupimy z pomocą mikropłatności. Będą to naciągi, owijki, buty i opaski, które wpłyną na takie parametry jak: celność, wytrzymałość, serw, wolej, forehand i backhand.

Każdy mecz to pojedynek z innym graczem, którego losuje dla nas gra. Będą to przeciwnicy posiadający podobne statystyki do naszego tenisisty. Dzięki temu, mecze mają być bardziej wyrównane. Oczywiście im dalej uda nam się dojść, tym mecze będą trudniejsze. Możemy wówczas liczyć na więcej wirtualnych monet, które pozwolą nam dalej rozwijać postać.

Tennis Clash to bardzo udana zręcznościówka, która sprawdzi się jako szybka odskocznia od pracy. Gra potrafi jednak wciągnąć, więc godzinne sesje przed ekranem smartfona też nie są wykluczone. Tytuł pobierzemy całkowicie za darmo w Google Play i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu