Filmy

Hiciory Warner Bros. nadchodzą. "Tenet" z datą premiery! Kiedy "Diuna" i "Wonder Woman"?

Konrad Kozłowski
Hiciory Warner Bros. nadchodzą. "Tenet" z datą premiery! Kiedy "Diuna" i "Wonder Woman"?
10

Kina powoli wracają do działania, a kalendarze premier zapełniają się datami debiutów największych hitów. Wśród nich są produkcje Warner Bros., które zobaczymy jeszcze w tym roku - między innymi "Tenet", "Diuna" i "Wonder Woman 1984".

Polecamy:  Nowe daty premier filmów Disney’a, Marvela, Pixara i Lucasfilm

Aktualizacja: data premiery Tenet - zobacz akapit poniżej

Tenet - data premiery filmu Christophera Nolana

Niektórzy twierdzą, że to właśnie ten film będzie przełomowym momentem w przywracaniu działalności, ponieważ widzowie nie odmówią sobie przyjemności zobaczenia nowego widowiska Nolana w kinie i tłumnie (w miarę możliwości) zapełnią sale. Czy tak się stanie? Przyszłość zweryfikuje te rokowania, ale nie ma żadnej wątpliwości, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier. Mówi się nawet, że Christopher Nolan po kryjomu przygotował sequel "Incepcji" co byłoby wydarzeniem bez precedensu w jego karierze. Oprócz trylogii Mrocznego Rycerza nie zdecydował się na taki projekt ani razu. Czy tym razem nie zdradzając publicznie z czym mamy do czynienia stworzył kontynuację jednego z największych hitów filmowych ostatnich lat? Obejrzyjcie wnikliwą analizę, która to sugeruje i niecierpliwie odliczajcie do premiery.

Aktualizacja: Jak donoszą zagraniczne media, w tym Deadline, data premiery filmu "Tenet" została ponownie przesunięta. Zamiast 31 lipca wybrano 12 sierpnia. Krok ten umotywowany jest sytuacją związaną z decyzjami rządów odnośnie bezpiecznego przebywania w kinach. Rzecznik Warner Bros. zaznaczył w wypowiedzi, że nie jest to typowa premiera kinowa i studio musi być elastyczne pod względem doboru daty premiery. 12 sierpnia to środa i wskazanie takiego dnia nie jest przypadkiem, ponieważ chodzi też o umożliwienie widzom wyboru dowolnego dnia i pory na wybranie się na seans. Planowane jest też pozostawienie filmu w repertuarach znacznie dłużej, niż zazwyczaj, by wypracować inną, ale skuteczną strategię.

Tenet zadebiutuje najpierw poza USA

Czyżby Christopher Nolan uległ namowom Warner Bros.? Studio najwyraźniej udało się doprowadzić do sytuacji, w której "Tenet" ukaże się najpierw w 70 krajach w dniu 27 sierpnia, a dopiero nieco później, bo 4 września będzie pokazywany w amerykańskich kinach. To wyjątkowa sytuacja, bo do niedawna słyszeliśmy o tym, jak bardzo Nolan upierał się przy jednoczesnej premierze na wszystkich kontynentach. Musiał jednak chyba uznać wyższość racji studia, które już wielokrotnie przekładało debiut filmu.

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Po kilku osobnych filmach z uniwersum "Obecności" nadszedł czas na trzeci film z głównej serii. Do swoich ról powrócą odgrywający główne postacie Vera Farmiga i Patrick Wilson wcielając się w Lorraine i Eda Warrenów. W najnowszej odsłonie z podtytułem "Na rozkaz diabła" zmierzą się z przerażającymi morderstwami oraz nieznanymi złymi mocami. Walcząc o duszę młodego chłopca zmierzą się z czymś, z czym nie mieli jeszcze do czynienia. Obydwa pierwsze filmy były zaskakująco dobre, co dało szansę na rozbudowę uniwersum o inne produkcje, ale fani najbardziej wyczekiwali powrotu pary Warrenów. Premiera 11 września.

Wonder Woman 1984

Pierwszy film "Wonder Woman" traktowano jako światełko w tunelu dla uniwersum DC w katalogu filmowym Warner Bros. Następne tytuły pokazały, że nowo obrana ścieżka przez studio się sprawdza. "Aquaman" był częścią świata, ale nawiązywał do niego tylko minimalnie. "Joker" natomiast to niezależna od pozostałych (jak na razie...) produkcja. Teraz nadszedł czas na kontynuację, która zabierze nas w okres lat 80. Na ile jest to zabieg podyktowany panującymi trendami, a na ile polega to na wcześniejszym pomyśle? Kto wie. Zwiastun zapowiada ciekawe widowisko z humorem, który był silną stroną pierwszej części. Nadal nie wiemy, jaka ogólna wizja stoi za filmowy uniwersum DC, ale skoro możemy dobrze bawić się na poszczególnych filmach, to na razie musi nam to wystarczyć. Premiera 2 października.

Diuna

Fani sci-fi nie mogą mieć w kalendarzu zaznaczonej innej ważniejsze premiery niż nowa wersja "Diuny". Na pojawienie się filmu w kinach przyjdzie czas dopiero zimą, ale na obraz Denis Villeneuvez z pewnością warto cierpliwie zaczekać. Twórca słynie z niezwykłego sposobu opowiadania historii - wizualne perełki jak "Blade Runner 2049", "Nowy początek" czy "Sicario" wspominam z przeogromnym sentymentem i nawet do nich wracam od czasu do czasu, chociażby tylko po to, żeby jeszcze raz nacieszyć oczy kadrami i ujęciami. "Diuna" zapowiada się równie dobrze, a w roli głównej zobaczymy młodego Timothée Chalameta, który błysnął nie jednym występem. Premiera 18 grudnia 2020.

Czytaj też: Te seriale musisz nadrobić – najlepsze produkcje w 2020 roku (lista aktualizowana)

Premiery Warner Bros. w 2020 i 2021:

  • Tylko sprawiedliwość (Just mercy) 26 czerwca
  • Tenet - 26 sierpnia
  • Scooby-Doo! (Scoob) - 21 sierpnia
  • Obecność 3: Na rozkaz diabła (The Conjuring 3: Devil made me do it) - 11 września
  • Wonder Woman 1984 - 2 października
  • Diuna (Dune) - 18 grudnia
  • Godzilla vs Kong - 2021
  • In the Heights - 2021
  • Wcielenie (Malignant) - 2021

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu