Huawei

Huawei Nova i Nova Plus - czyli smartfony, dzięki którym dłużej pograsz w Pokemon Go

Jakub Szczęsny
Huawei Nova i Nova Plus - czyli smartfony, dzięki którym dłużej pograsz w Pokemon Go
33

Huawei bardzo ciekawie promuje swoje najnowsze urządzenia. Chińczycy zaskoczyli wejściem z kolejnymi smartfonami reprezentującymi średnią - wyższą półkę. Dobrze znany, atrakcyjny design Huaweia spotkał się z rozsądną specyfikacją techniczną i niezłą mimo wszystko ceną. I rzeczywiście, producent obiecuje nawet 5 godzin grania w Pokemony wykorzystując tryb AR.

Zupełnie nowa seria smartfonów Huawei - Nova to mocna ofensywa z urządzeniami, za które nie trzeba będzie oddać nerki, ale będziemy mieć gwarancję odpowiedniej wydajności i jak obiecuje Huawei - świetnych możliwości fotograficznych. W wypadku tych sprzętów Chińczycy nie zdecydowali się na umieszczenie w urządzeniach własnych procesorów, zamiast nich "pod maską" znajdziemy Snapdragona 625 oraz 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownik otrzymuje 32 GB przestrzeni masowej. A skoro mowa była o baterii - Nova charakteryzuje się akumulatorem o pojemności 3020 mAh, a wyższy model - Nova Plus, 3340 mAh.

Od razu widać, jak pozycjonowane są na rynku te smartfony. Odniesienie do Pokemon Go, obecność blogerki modowej na scenie w Berlinie wskazują, że mamy tutaj do czynienia z ładnym, modnym i wydajnym telefonem "dla mas". Dla europejskich mas - nie jest to urządzenie na rynki wschodzące lecz na te, gdzie ludzie odrobinę pieniędzy mają. Niekoniecznie chcą wydać całej swojej pensji na sprzęt, ale przy okazji - oczekują, że będzie po prostu ładny i funkcjonalny.

Urządzenia mają być dostępne w kolorach Prestige Gold, Mystic Silver oraz Titanium Grey tak, aby zadowolić każdego potencjalnego klienta. Huawei przy okazji mocno postarał się o to, by telefon po prostu się podobał. Niebagatelny design, metalowe wykończenia, obłe kształty i jak zapewnia producent - doskonałe dopasowanie do ludzkiej dłoni mają być kolejnymi, subtelnymi zaletami tego sprzętu.

Skoro smartfon dla mas - to fotografia musi być odpowiednio dobra. Klienci są wymagający, oczekują od smartfonów naprawdę ciekawych zdjęć i często ten argument przemawia za wybraniem konkretnego modelu. Dzięki takim aplikacjom jak Beauty Makeup, czy Beautiful Skin, użytkownik robiący sobie selfie będzie nieco "podrasowany" i ze spokojem ducha będzie mógł umieścić swoje zdjęcie w social media - nawet, jeżeli zdaje sobie sprawę z tego, że na jego twarzy znajduje się sporo niedoskonałości. Jak dla mnie nie jest to szczególnie ważne, ale są tacy, dla których stanowi to sprawę "życia i śmierci".

Do selfie przyda się 8 - megapikselowa kamera z przodu, natomiast smartfony Nova i Nova Plus różnią się od siebie matrycami tylnego aparatu fotograficznego - z korzyścią dla wersji Plus wyposażonej w 16 MP. Nova ma do dyspozycji 12 MP. Użytkownicy docenią również czujnik biometryczny z tyłu urządzenia.

I teraz już wiadomo, w jakim kierunku podążają smartfony. Średnia specyfikacja to zupełnie wystarczająca wydajność do tego, aby móc odpowiednio wygodnie korzystać z urządzenia mobilnego - nie ma się co obawiać o "zawiechy", czy żabkowanie animacji na ekranie. Producenci będą skupiać się na tym, by tworzyć absolutnie modne oraz pożądane smartfony. Czy takim będzie seria Nova od Huawei? Cena nie jest spora, ale nie jest też niska - za zwykłą Novę przyjdzie nam zapłacić 399 euro, a za wersję Plus - 429 Euro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ifapokemon goifa2016