Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Wypożyczalnia filmów VOD na Facebooku - od Miramax

SB
Szymon Barczak
0

Miramax Films, amerykańska wytwórnia filmowa, uruchomiła na Facebooku swoją własną aplikację służącą do wypożyczania filmów. W celu stworzenia takiej platformy firma doszła do porozumienia z innymi wytwórniami takimi jak Warner Bros., Universal oraz Paramount. Na chwilę obecną filmy oferowane są w c...

Miramax Films, amerykańska wytwórnia filmowa, uruchomiła na Facebooku swoją własną aplikację służącą do wypożyczania filmów. W celu stworzenia takiej platformy firma doszła do porozumienia z innymi wytwórniami takimi jak Warner Bros., Universal oraz Paramount. Na chwilę obecną filmy oferowane są w cenie około 3 dolarów za wypożyczenie, a sama platforma - w przeciwieństwie do Netfliksa na Facebooku - dostępna jest również poza Ameryką. Katalog filmów zawiera obecnie 20 pozycji. Samo wypożyczanie jest już możliwe pomimo tego, że aplikacja występuje jeszcze w wersji beta.

Informacja o nowej usłudze Miramax pojawiła się w takich zagranicznych serwisach jak TechCrunch czy ReadWriteWeb. Z zawartych tam informacji można dowiedzieć się, że wśród dostępnych pozycji znajdują się taki filmy jak Kill Bill czy Buntownik z wyboru. Łącznie użytkownicy mają dostęp do 20 filmów, z których wypożyczenie każdego z nich to koszt 30 kredytów na Facebooku. Przekłada się to na cenę około 3 dolarów za film.

Po wypożyczeniu filmu użytkownik ma możliwość uruchomienia go w przeciągu 30 dni. Po uruchomeniu filmu jest on dostępny dla klienta przez 48 godzin.

To, co cechuję usługę tej wytwórni, to dostęp w dużo większej liczbie krajów niż ma to w ofercie Netflix. Prekursor VOD w Stanach oferuje swoją usługę wypożyczenia filmów na Facebooku jedynie na rynek amerykański - do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Miramax natomiast już teraz serwuje swoje filmy w Ameryce, Zjednoczonym Królestwie i Turcji, a lada moment w Niemczech i Francji.

Sama wytwórnia uzasadnia swoją decyzję następującymi słowami:

We are big believers in Facebook and what it could mean for the future of the content business. Today there are over 50 million friends on Facebook that mention a Miramax film in their profile, interact with our Miramax page, or like the fan pages of beloved Miramax titles and talent - from Good Will Hunting to Pulp Fiction and Ben Affleck to Quentin Tarantino.

Aplikacja jest dostępna dla każdego. W moim przypadku nie miałem możliwości wypożyczenia filmów (ograniczenie terytorialne), ale miałem dostęp do klipów wideo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookVoD