LG

Telewizory LG Super UHD TV wchodzą do Polski. Kolory, kolory i jeszcze raz kolory

Tomasz Popielarczyk
Telewizory LG Super UHD TV wchodzą do Polski. Kolory, kolory i jeszcze raz kolory
10

LG na dzisiejszej konferencji w Warszawie zaprezentowało nowy line-up telewizorów Super UHD, które lada moment pojawią się na polskich półkach sklepowych. Ma być jaśniej, ładniej, bardziej wyraźnie i oczywiście w 4K. LG podkreśla, że już 5 proc. rynku stanowią telewizory 4K (wartościowo ma to być...

LG na dzisiejszej konferencji w Warszawie zaprezentowało nowy line-up telewizorów Super UHD, które lada moment pojawią się na polskich półkach sklepowych. Ma być jaśniej, ładniej, bardziej wyraźnie i oczywiście w 4K.

LG podkreśla, że już 5 proc. rynku stanowią telewizory 4K (wartościowo ma to być ok 14 proc.). Co ciekawe, aż 32 proc. telewizorów 4K w Polsce nosi właśnie logo LG. Na tym polu toczy się zażarty bój z liderem - Samsungiem. Widać to zresztą po stosowanych nazwach: SUHD vs Super UHD. W obu przypadkach mówimy m.in. o technologii kropki kwantowej wspartej szeregiem innych, często autorskich rozwiązań. Przekłada się to na lepszą jasność i szerszą paletę kolorów (LG mówi tutaj o poprawie rzędu 25-30 proc.). Szczególnie interesująco wygląda to w przypadku pokazywanego LG UF950, gdzie podświetlenie Wide Color LED ma znacząco uwydatniać kolory.

Atutem nowych telewizorów ma być m.in. konstrukcja. Obudowy mierzą zaledwie 8,5 mm, co w połączeniu z bardzo cienkimi ramkami daje niesamowite wrażenie. Wrażenie robią również wbudowane w wybrane modele głośniki Harman/Kardon.

Nowe modele noszą oznaczenia UF950, UF940, UF860, UF850 oraz UG870. LG oczywiście zaoferuje różne rozmiary - największy będzie miał przekątną 105 cali. Co ciekawe, LG będzie mieć również w ofercie nietypowy 43-calowy telewizor.

LG w swojej prezentacji podkreśliło nowości, w jakie wyposażone są nowe telewizory. Wśród nich znajduje się zupełnie nowy mechanizm skalowania materiałów Full HD do 4K. Proces ten ma się odbywać w 6 etapach korygujących obraz, dodających tekstury oraz konwertujących (funkcja MEMC) częstotliwość wyświetlania klatek. Producent zapewnia, że efektem tego będą bardziej ostre i wyraźne linie oraz więcej bardziej szczegółowe treści.

Nowe telewizory to również nowe oprogramowanie WebOS 2.0 dalej stawia na prostotę obsługi i przystępność. LG zapewnia, że nowa wersja będzie działała zauważalnie szybciej. Czas oczekiwania na uruchomienie menu lub aplikacji jest krótszy nawet o 70 proc., a załadowanie ekranu ustawień przyśpieszono o 74 proc.. Pojawią się również nowe piloty Magic Remote do jej obsługi, a także szereg innych usprawnień (głównie na polu personalizacji), o których więcej będzie można jednak napisać dopiero po przeprowadzeniu pierwszych testów. Co istotne, telewizory LG z 2014 roku również mają otrzymać funkcje obecne w WebOS 2.0 - odpowiednia aktualizacja jest w drodze.

Pojawiła się również kwestia treści w rozdzielczości 4K. LG w ramach pakietu FunBox chce zapewnić swoim użytkownikom dostęp do rozbudowanej oferty usług (czego zalążek widzieliśmy już pod koniec ubiegłego roku, podczas ogłaszania współpracy z Filmbox). Bardzo zastanawiające jest tutaj logo Netfliksa oraz Amazona, które umieszczono na materiałach promocyjnych. Szczegółów jednak brak, więc pozostaje czekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

telewizjaLG4KSmart TV