LG

LG odkrywa karty. Takie telewizory producenta trafią na rynek w 2020

Kamil Świtalski
LG odkrywa karty. Takie telewizory producenta trafią na rynek w 2020
12

LG na Europejskim rynku nie ma ostatnio najlepszej passy — i właściwie z całej (niezwykle bogatej) linii produktów, najlepiej radzą sobie ich telewizory. Nie ukrywam że webOS nie należy do moich ulubionych systemów. Ale jestem w stanie przymknąć na to oko — wysokiej jakości matryce i dość szybko topniejące ceny w połączeniu z wysoką jakością wykonania i niezawodnością tworzą doskonałe połączenie. Ale nowy rok, to nowe modele — a tych w ofercie producenta nie zabrakło. Na targach CES 2020 firma zaprezentowała nowe produkty z linii LG OLED i NanoCell, które w tym roku trafią na półki sklepowe.

LG OLED oraz LG NanoCell 2020 — nowe modele już oficjalnie

Skoro nowe modele, to i nowe podzespoły. Tegoroczną linię telewizorów napędzać będzie procesor Alpha 9 trzeciej generacji, który dzięki jeszcze więcej mocy obliczeniowej i algorytmom deep learning zapewni jeszcze wyższą jakość obrazu. Ponadto będzie on w stanie zapewnić jeszcze lepsze doświadczenia użytkownikom niezależnie od tego, czy będą z niego korzystać do gier wideo (krótki czas reakcji, wysoka częsftotliwość odświeżania, małe opóźnienie sygnału wejściowego), oglądania filmów czy transmisji sportowych (odświeżanie 120 Hz, funkcja Sports Alert pomagająca śledzić rozgrywki ulubionych zespołów i otrzymywać powiadomienia o wynikach). Nowy procesor zadba o to, by oferowane treści działały lepiej niż kiedykolwiek wcześniej!

Fanów dobrego designu ucieszy też nowe wzornictwo — telewizory LG z klasy premium będą oferować ramkę o grubości raptem 20 mm (model 65")! A dzięki nowemu, będącego częścią zestawu, uchwytowi — 55", 65" i 77" urządzenia każdy może zamontować płasko na ścianie.

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper (niezwykle smukłymi modelami o przekątnych 77 i 65 cali) i telewizor LG SIGNATURE OLED R (model 65RX), całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowią, futurystyczny, luksusowy element wystroju wnętrza nawet wtedy, gdy są wyłączone.

Nie mogło też zabraknąć 8K

8K nie jest już rynkową świeżynką, ale wciąż temat jest mocno dyskusyjny. Bo na początku 2020 materiałów które moglibyśmy na nich oglądać wykorzystując tak potężne matryce właściwie nie ma. Niemniej LG OLED ZX Real 8K spełniają wymagania wymagania specyfikacji 8K Ultra HD (zgodnie z wytycznymi Consumer Technology Association), zaś parametry 88" i 77" telewizorów przewyższają kryteria zalecane przez Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM).

Nareszcie coś dla fanów mniejszych ekranów

Ostatnie lata to stale rosnące wielkości telewizorów — i niestety coraz trudniej znaleźć niewielkie modele z najwyższej półki. Ale do popularnej serii 4K (CX, BX) w tym roku dołącza najmniejszy brat, liczący sobie raptem 48 cali (model OLED48CX). W serii znajdziemy zatem urządzenia o przekątnych 48", 55", 65" oraz 77".

Ze względu na zalety matrycy OLED, z pikselami emitującymi światło i pozwalającej na uzyskanie absolutnej czerni, a także obsługę formatu Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode™ opracowany przez UHD Alliance, telewizory LG OLED z roku 2020 zapewniają nowy poziom realizmu filmów oglądanych w domowym salonie. Poszerzony zakres tonalny filmów zarejestrowanych w formacie Dolby Vision®, fascynujący dźwięk przestrzenny w systemie Dolby Atmos® oraz dostępna po raz pierwszy obsługa formatu Dolby Vision IQ sprawiają, że telewizory LG OLED z oferty na rok 2020 są źródłem niesamowitych wrażeń. Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych, inteligentnych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze daty premiery oraz cen nowych modeli, które w najbliższych tygodniach zawitają na rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu