Audio

Audio Video Show: Telewizor z audiofilskim zestawem głośników i topowe, bezprzewodowe słuchawki Philipsa

KK
Konrad Kozłowski
6

Philips dostrzegł potrzebę widzów oczekujących mocniejszych wrażeń audio podczas seansów, dlatego model telewizora OLED+984 wyposażono w system audio od Bowers & Wilkins.

Telewizor Philips OLED+984 z Dolby Atmos

Philips OLED+984 to jeden z topowych modeli tego producenta. Charakteryzuje go najbardziej zaawansowany system audio, jaki kiedykolwiek pojawił się w telewizorze. Na zestaw głośników od Bowers & Wilkins składają się zewnętrzny głośnik wysokotonowy oraz subwoofer, które znajdują się dużo poniżej ekranu. System wspiera dźwięk Dolby Atmos, a skierowane ku górze głośniki pozwolą w pełni wykorzystać nową technologię dźwięku przestrzennego, który wykracza poza standardowy, płaski układ 5.1. Telewizor wspiera oczywiście HDR w wersjach HDR10, HDR10+, a także Dolby Vision. Nie zabrakło funkcję korygowania obrazu  Philips Perfect Natural Reality.

Z nowości w ofercie Philipsa warto też wyszczególnić jedne z najlżejszych bezprzewodowych słuchawek na rynku, a mianowicie Philips PH805. Ich masa to jedynie 235 gramów, ale znalazła się tu oczywiście technologia redukcji hałasu, hybrydowe rozwiązanie ANC, które według producenta może pochwalić się 95% skutecznością (27 dB). Wszystko dzięki czterem mikrofonom ECM (dwa znalazły się wewnątrz słuchawek i dwa na zewnątrz). Przetworniki, jakie zastosowano w tym modelu, posiadają rozmiar 40 mm i współpracują z dźwiękiem HRA (High Resolution Audio, więc dźwięk w wysokiej rozdzielczości). Bezprzewodowo współpracują z innymi urządzeniami dzięki łączności Bluetooth 5.0.

Soundbar Philips PH805

Jeśli jednak szukacie mocnego uderzenia do waszego salonu (lub sypialni) to zainteresować was może soundbar Philips TAPB603. Jego flagową funkcją jest dźwięk 3D, którego uzyskanie jest możliwe dzięki technologii Virtual Surround Sound opracowanej przez Philipsa. Jest to zestaw 3.1 o mocy aż 300 W - w jego skład wchodzi głośnik oraz bezprzewodowy subwoofer. Jak większość nowoczesnych zestawu audio, ten również oferuje wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos, więc produkcje oferujące ten dźwięk przestrzenny (czy to ze streamingu jak Netflix, Prime Video lub Apple TV, czy płyt Blu-ray lub 4K Ultra HD Blu-Ray) będzie mógł porządnie wybrzmieć.

Telewizor Philips OLED+984, podobnie jak całą gamę innych sprzętów z kategorii audio i wideo możecie zobaczyć na Audio Video Show 2019, które w ten weekend odbywają się w Warszawie, na m.in. Stadionie Narodowym. Łącznie na wystawie znajdziecie 550 marek prezentowanych przez 200 wystawców w 175 salach. Wartość pokazywanych sprzętów waha się od 100 zł do 2 mln zł!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: