Audio

Audio Video Show: Najwyższa jakość dźwięku w bezprzewodowym systemie audio Bower & Wilkins

KK
Konrad Kozłowski
11

Jakość i wygoda użytkowania nie idą zawsze w parze, ale w tym przypadku klienci nie muszą już wybierać. Bowers & Wilkins Formation oferuje przewodową jakość dźwięku w bezprzewodowym systemie audio.

Sposób słuchania muzyki zmienił się całkowicie na przestrzeni ostatnich lat, dlatego coraz popularniejsze są bezprzewodowe systemy audio. Głównie wynika to z powszechności usług streamingowych, ale nie tylko. Nawet z innych źródeł multimediów, jak kompakty czy płyty winylowe, również chcemy korzystać w bardziej komfortowy sposób. Bower & Wilkins to marka, która gości w studiach nagraniowych na całym świecie - kolumny tej firmy są najwyższej jakości, a reprodukcja dźwięku stoi na najwyższym poziomie precyzji. W nowym zestawie Bower & Wilkins Formation wszystkie najważniejsze cechy sprzętu tej marki są do dyspozycji użytkownika - mowa o takich cechach jak kopułki wysokotonowe Carbon Dome, membrany Continuum, konstrukcję Tweeter-on-Top i obudowy Matrix.

Bezprzewodowy system audio Bower & Wilkins

A wszystko to znajdziemy w bezprzewodowym zestawie audio o nazwie Formation, na który składają się:

  • bezprzewodowe kolumny hi-fi Formation DUO będące w stanie zastąpić klasyczny zestaw hi-fi
  • stereofoniczny głośnik bezprzewodowy Formation WEDGE, który dzięki swojemu wyjątkowemu kształtowi pozwala na uzyskanie prawdziwego efektu stereo pomimo wydobywania się dźwięku z jednego źródła
  • Formation FLEX - najmniejszy członek zestawu, który może spełniać różne funkcje i działać samodzielnie, w parze lub w systemie multiroom.

Oczywiście wszystkie z wymienionych głośników współpracują w systemie multiroom, co zapewni dźwięk w całym domu wedle upodobań użytkownika. Jak na bezprzewodowy zestaw przystało, Bower & Wilkins Formation wspiera najnowsze i najpopularniejsze technologie odtwarzania bezprzewodowego: AirPlay2, Bluetooth aptX HD, Spotify Connect oraz Roon.

Za jakość dźwięku przesyłanego bezprzewodowo odpowiada własna technologia Bower & Wilkins o nazwie MESH.  Zapewnia on synchronizację czasową wynoszącą jedynie 1-milionową sekundy pomiędzy lewym i prawym głośnikiem. Zaś drugim osiągnięciem jest 1-tysięczna sekundy pomiędzy urządzeniami pracującymi w różnych pomieszczeniach. Nie zabrakło oczywiście wsparcia dla dźwięku Hi-Res (wysokiej rozdzielczości) w pełnych 24-bitach.

Bezprzewodowy system audio Bower & Wilkins, podobnie jak całą gamę innych sprzętów z kategorii audio i wideo możecie zobaczyć na Audio Video Show 2019, które w ten weekend odbywają się w Warszawie, na m.in. Stadionie Narodowym. Łącznie na wystawie znajdziecie 550 marek prezentowanych przez 200 wystawców w 175 salach. Wartość pokazywanych sprzętów waha się od 100 zł do 2 mln zł!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: