Komunikatory

Telegram siódme urodziny świętuje wyczekiwaną nowością!

Kamil Świtalski
Telegram siódme urodziny świętuje wyczekiwaną nowością!
1

Były zapowiedzi, była wersja beta, a teraz rozmowy wideo w Telegramie trafiają do wszystkich w wersji alfa — zarówno w wersji na iOS jak i Androida!

Trudno uwierzyć, że Telegram kończy już siedem lat — doskonale pamiętam pierwsze kroki komunikatora (obecnie zdecydowanie mojego rynkowego faworyta) i aż trudno mi uwierzyć, jak wielką drogę przeszło to narzędzie w tak (stosunkowo) niedługim czasie. Z niszowego produktu udało im się przekształcić w komunikator z ponad 400 milionami użytkowników, których udało im się zgarnąć bez jakiejkolwiek dodatkowej reklamy.

Nie osiągnęliśmy tego kamienia milowego samodzielnie — Telegram nigdy się nie reklamował, a każdy użytkownik sprawdzał aplikację po rekomendacji zaufanej osoby. Mocne zasady i cechy jakościowe mówią same za siebie, a miliony z Was posłuchały. My również słuchaliśmy Was i będziemy nadal rozwijać funkcje, które sprawiają, że Telegram jest czymś więcej niż tylko aplikacją do przesyłania wiadomości.

W ranach świętowania siódmych urodzin, komunikator serwuje dla wszystkich wyczekiwaną od dawna funkcję: rozmowy wideo!

Rozmowy wideo w Telegramie już dla wszystkich

Zapowiedzi wideorozmów pojawiały się już wiosną, w zeszłym tygodniu wspominałem że dostępne są już w wersji beta, a dziś oficjalnie trafiają one do wersji alfa: zarówno na iOS jak i Androidzie.

Możesz rozpocząć rozmowę wideo na stronie profilu kontaktu i włączyć lub wyłączyć wideo w dowolnym momencie podczas połączeń głosowych. Podobnie jak wszystkie inne treści wideo w Telegramie, rozmowy wideo obsługują tryb obrazu w obrazie, umożliwiając przewijanie czatów i wykonywanie wielu zadań jednocześnie, zachowując kontakt wzrokowy.

Wśród wielu użytkowników sporo obaw rodzi kwestia prywatności. Dlatego też twórcy informują:

Wszystkie rozmowy wideo są chronione pełnym szyfrowaniem end-to-end. Aby potwierdzić połączenie, porównaj cztery emotikony wyświetlane na ekranie dla Ciebie i Twojego partnera na czacie — jeśli pasują do siebie, Twoje połączenie jest w 100% zabezpieczone przez sprawdzone szyfrowanie, używane również w szyfrowanych czatach i połączeniach głosowych Telegrama. Więcej szczegółów znajdziesz na tej stronie.

Na tę chwilę rozmowy wideo dostępne są wyłącznie w wersji prywatnej — ale już teraz trwają pracę nad połączeniami grupowymi, które miałyby się pojawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

No nareszcie — a na dokładkę: więcej animowwanych emoji

Szczerze mówiąc — nie rozumiem na co komu emoji, skoro Telegram oferuje tyle fantastycznych naklejek, ale najwyraźniej twórcy tak bardzo się nad tym napracowali, że postanowili się tym oficjalnie pochwalić. Także nie zdziwcie się, kiedy wybierając jedną z emotek — ta zacznie się obracać, skakać i ruszać po ekranie ;).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu