Komunikatory

Przenosisz się na Telegram? Będziesz mógł zabrać swoje konwersacje ze sobą

Krzysztof Rojek
Przenosisz się na Telegram? Będziesz mógł zabrać swoje konwersacje ze sobą
10

Telegram dał znać, że pracuje nad bardzo wygodną funkcją przenoszenia całych konwersacji z alternatywnych komunikatorów. Na liście jest m.in WhatsApp.

Komunikatory takie jak Telegram czy Signal zyskują ostatnio sporo uwagi. Wszystko przez niby niepozorną, ale istotną zmianę zapowiadaną przez WhatsAppa. Spowodowało to, że oba wspomniane komunikatory zyskują nowych użytkowników szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie dziwi więc fakt, że twórcy tych aplikacji starają się teraz wypuszczać do nich jak najwięcej nowych funkcji, by zatrzymać przychodzące osoby i pokazać, że komunikatory są oni wartą używania alternatywą. Jedną z takich nowości wypuścił niedawno Telegram i trzeba przyznać, że jest to funkcja, której ze świecą szukać wśród innych komunikatorów.

Telegram testuje przenoszenie konwersacji z innych aplikacji

Niedawno na iOS zadebiutowała aktualizacja Telegrama w wersji 7.4. W liście zmian zawierała ona bardzo istotny wpis, który sugerował, że możliwe jest bezproblemowe przeniesienie całych konwersacji z innych komunikatorów, takich jak WhatsApp, Line i KakaoTalk do Telegrama. Znamienne jest to, że już kilka chwil później pojawiła się wersja 7.4.1, która zawierała wszystkie funkcje 7.4, ale wpis o możliwości przeniesienia konwersacji został w niej usunięty. Jest więc jasne, że ta funkcja póki co jest dopiero w fazie testów i nie jest gotowa na debiut. Niemniej, osobom z 9to5Mac udało się zainstalować wersję 7.4 i sprawdzić to, jak działa ona w praktyce.

Wykorzystując WhatsUpp jako przykład, możemy potwierdzić, że migracja rozmów z jednej aplikacji do drugiej nie wymaga wiele wysiłku. Gdy jesteś w WhatsApp, wystarczy wejść do menu „Więcej” na czacie, a następnie wybrać opcję „Eksportuj czat”. WhatsApp wygeneruje plik ZIP z całą rozmową, który można wyeksportować do Telegrama za pośrednictwem arkusza udostępniania iOS.

Termin wypuszczenia takiej aktualizacji oczywiście nie jest przypadkowy. Można w ciemno założyć, że dużo nowych użytkowników Telegrama to obecnie ex-użytkownicy WhatsAppa, więc funkcja przenoszenia konwersacji właśnie z tego komunikatora może być dla nich bardzo wygodna. Jestem bardzo ciekawy, w którą stronę pójdzie rozwój tej funkcjonalności. Jeżeli Telegram doda możliwość migracji także z innych popularnych komunikatorów, może to przyciągnąć jeszcze więcej osób do swojej bazy 500 mln użytkowników.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu