Tablety

Tego tabletu Chińczykom zazdroszczę - oto fenomenalny MediaPad M2 od Huawei

Jakub Szczęsny
Tego tabletu Chińczykom zazdroszczę - oto fenomenalny MediaPad M2 od Huawei
14

W maju na Antywebie pisaliśmy dla Was o nadchodzącym tablecie od Huawei, który ma być jednocześnie kontynuatorem serii MediaPad oraz odpowiednikiem flagowego smartfonu P8 w segmencie większych urządzeń. MediaPad M2, który został zaprezentowany wczoraj w Pekinie jest nie tylko wydajny, ale i... napra...

W maju na Antywebie pisaliśmy dla Was o nadchodzącym tablecie od Huawei, który ma być jednocześnie kontynuatorem serii MediaPad oraz odpowiednikiem flagowego smartfonu P8 w segmencie większych urządzeń. MediaPad M2, który został zaprezentowany wczoraj w Pekinie jest nie tylko wydajny, ale i... naprawdę ładny. Aż mnie skręca, że być może nigdy nie będzie dostępny w Polsce.

Tablet już niedługo będzie oferowany w Chinach. Jego specyfikacja przedstawia się co najmniej bardzo dobrze - front pokrywa 8-calowy ekran wyświetlający treści w rozdzielczości Full HD przy proporcjach ekranu wynoszących 16:10. Za wydajność odpowiada wydajny Kirin 930 wraz z ośmioma rdzeniami (4 Cortex A53 @ 2 GHz oraz 4 Cortex A53 @ 1 GHz). Mobilny procesor współpracuje wespół z 3 GB pamięci RAM - zatem specyfikacja jest niemalże taka sama, jak w przypadku flagowego smartfona Chińczyków - Huawei P8. Oznacza to ponadto, że pod względem szybkości działania urządzenia te będą do siebie podobnie. Czyli mocy zabraknąć nie powinno.

Podobieństwa do smartfona jednak na tym się nie kończą. MediaPad M2 dostępny jest w dwóch wariantach wielkości dostępnej pamięci. Użytkownik na dane może posiadać 16 lub 64 GB przestrzeni. Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne - P8 dysponuje dwoma aparatami fotograficzny. Główny, z tyłu oferuje matrycę o rozdzielczości 8MP, natomiast przedni nieco mniej - 5 MP.

W tablecie zastosowano także akumulator o pojemności 4800 mAh, opcjonalną łączność LTE oraz głośniki o mocy 1W wspierane przez Clari-Fi od Harman Kardon. Huawei MediaPad M2 opakowany został w genialną nakładkę EMIU 3.0. Oczywiście, bazowo model pracuje na Androidzie Lollipop.

I to jest właśnie ten moment, w którym wypada mi czegoś zazdrościć Chińczykom. Sprzęt co najmniej dobry, design prześliczny, a nakładka... EMUI uchodzi za jedną z lepszych wariacji na temat Androida. Jednak MediaPad M2 nie jest jedynym przykładem dobrego urządzenia prosto z Państwa Środka - czekam na to, aż tego typu urządzenia w Polsce nie będą tylko ciekawostką przyrodniczą, lecz realnym wyborem konsumentów nowych technologii.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chinyhuawei