Felietony

Wyjątkowa konferencja TEDxWarsawPresidentialPalace. Musisz tam być!

Tomasz Krela
Wyjątkowa konferencja TEDxWarsawPresidentialPalace. Musisz tam być!
5

Mam nadzieję, że wszyscy czytelnicy AntyWeb.pl znają legendarną konferencję TED. Prelekcje, wygłaszane podczas tej imprezy, inspirują wiele osób  - również w Polsce. Wielka popularność TED spowodowała, iż powstały konferencje TEDx, czyli niezależne konferencje, odbywające się na licencji TED. Teraz...

Mam nadzieję, że wszyscy czytelnicy AntyWeb.pl znają legendarną konferencję TED. Prelekcje, wygłaszane podczas tej imprezy, inspirują wiele osób  - również w Polsce. Wielka popularność TED spowodowała, iż powstały konferencje TEDx, czyli niezależne konferencje, odbywające się na licencji TED. Teraz zespół TEDxWarsaw przygotował wyjątkową konferencję TEDx. TEDxWarsawPresidentialPalace odbędzie się już 29 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie – warto już dzisiaj zapisać się na to darmowe wydarzenie - www.tedxwarsawpresidentialpalace.com. Drugiej takiej okazji nie będzie.

Wystąpienia TED są owiane legendą i słusznie. Pierwsza z nich odbyła się w 1984 roku z inicjatywy Richarda Wurmana. Ten amerykański architekt i projektant postanowił w jednym miejscu, w jednym czasie zgromadzić przedstawicieli branży technologicznej, rozrywkowej oraz osób związanych z projektowaniem. Temu spotkaniu przyświecała prosta, ale jakże szczytna idea – podziel się z innymi swoimi przełomowymi pomysłami i osiągnięciami. Od 30 lat ta formuła doskonale sprawdza się zarówno na kolejnych edycjach TED oraz lokalnych TEDx.

Wystąpienia zaproszonych gości, nie tylko budzą ciekawość wśród słuchaczy, ale również inspirują ich do zmieniania swojego życia jak i świata, w którym żyjemy. Sam jestem fanem TED-ów, a jeśli mam taką możliwość, staram się brać udział w lokalnych TEDx-ach. Imprezy z tego cyklu odbywają się w wielu miastach świata Dubaju, Londynie, Sydney, czy w moim Poznaniu. Zawsze warto wygospodarować trochę czasu, by posłuchać interesujących wypowiedzi oraz toczyć inspirujące rozmowy w kuluarach, poznając nowe osoby.

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. To bez wątpienia wydarzenie warte upamiętnienia. Niezależnie od poglądów politycznych i tego jak oceniamy historię, bez wyborów w ’89 nie znajdowalibyśmy się w miejscu, w jakim obecnie znajduje się Polska, w miejscu, w którym mamy możliwość pisania historii poszczególnej osoby, społeczności lokalnej jak i całego kraju.

W ciągu minionych 25. lat Polska przeszła niezwykłą transformację, zmieniła się nasza pozycja   na arenie międzynarodowej i zmieniliśmy się my, jako społeczeństwo. Otwartość na inne kultury   i narodowości, powoduje, że zwłaszcza młodzi ludzie muszą się mierzyć, z nieznanymi ich   rodzicom czy dziadkom wyzwaniami, takimi jak kształtowanie tożsamości czy relatywizacja   wartości. Mamy nadzieję, że w wystąpieniach naszych mówców i jedni i drudzy odnajdą myśli,  które stanowić będą dla nich inspirację – komentuje Małgorzata Minta, Rzecznik Prasowy TEDxWarsaw.

Zespół TEDxWarsaw postanowił zorganizować konferencję, która towarzyszyć będzie obchodom Święta Wolności. W jednym miejscu zgromadzą się inspirujące osobowości świata nauki, kultury, sztuki oraz biznesu. Mające miejsce 29 maja wydarzenie, którego gospodarzem jest Kancelaria Prezydenta RP odbędzie się pod hasłem „Define Your Place”, czyli „Moje Miejsce”.

Konferencja TEDxWarsawPresidentialPalace odbędzie się pod hasłem „DEFINE YOUR   PLACE” (Moje miejsce). Będzie to niezwykła okazja do poznania ciekawych ludzi, którzy   pomimo swojego potencjału nie zapominają o innych i chcą dla Polski jak najlepiej.   Na scenie wystąpią ludzie, których działania mogą stanowić inspirację i motywację dla innych – mówi Mateusz Nowak, jeden z organizatorów TEDxWarsaw i kurator TEDxWarsawPresidentialPalace.

Kogo zobaczymy oraz wysłuchamy podczas TEDxWarsawPresidentialPalace? Lista potwierdzonych mówców jest bardzo interesująca. Obecnie mogę wam jednak zdradzić tylko postać pierwszej prelegentki:

Natalia Ćwik

Natalia Ćwik jest ekspertem ds. zrównoważonego rozwoju, coachem i publicystką. Studiowała w Polsce, we Włoszech i wschodniej Afryce. Do tej pory promowała społeczną odpowiedzialność w biznesie, jako Menedżer ds. Zarządzania Wiedzą w Forum   Odpowiedzialnego Biznesu. Obecnie jako właścicielka Go Responsible Consulting wspiera   firmy i NGO’sy w tworzeniu etycznych, zrównoważonych modeli biznesowych. W swoim przemówieniu na TEDxWarsawPresidentialPalace Natalia chce pokazać, że obecność wartości w biznesie jest potrzebna i korzystna z perspektywy rozwoju i potencjalnego sukcesu przedsiębiorstwa. Kompromis między biznesem a własnymi wartościami wcale nie musi mieć miejsca.

Zaglądajcie na stronę wydarzenia, a tam każdego dnia organizatorzy będą prezentowali sylwetki kolejnych prelegentów. Jak widać, zapowiada się inspirująca konferencja, która jak zwykle bywa, wywoła wiele inspirujących dyskusji w kuluarach. Warto pośpieszyć się i już teraz zapisać się na to wydarzenie, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Ja natomiast bardzo chętnie obejrzę wasze ulubione wystąpienia z TED-ów, dzielcie się nimi w komentarzach.

TEDxWarsawPresidentialPalace odbędzie się 29 maja br. Udział w konferencji jest bezpłatny. Aby móc uzyskać zaproszenie i znaleźć się w gronie 200 słuchaczy, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.tedxwarsawpresidentialpalace.com  oraz przygotować krótkie uzasadnienie (do 500 znaków). Dodatkowo, organizatorzy przygotowali 500 miejsc na „viewing party”, podczas którego będzie można na żywo oglądać transmisję z Pałacu Prezydenckiego.

Partnerami TEDxWarsawPresidentialPalace są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Orange, PwC, Goldenline, Getin Bank, Billenium, Connectis, Audioteka, Comp, EM LAB, Walk, MediaCom, Lang LTC, Java Coffee.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjawarszawaTED