Telewizor

Audio Video Show: TCL Mini LED X10 to pierwsze telewizory z nową technologią wyświetlania

KK
Konrad Kozłowski
15

Marka TCL z przytupem weszła na polski rynek, a nowa seria TCL X10 może okazać się najlepszą dotychczas propozycją dla osób zainteresowanych telewizorami w przystępnej cenie.

W każdym telewizorze z serii TCL X10 klienci znajdą ekrany wspierające rozdzielczość 4K z HDR Premium oraz Dolby Vision oraz HDR10+ - ten ostatni to najnowszy, otwarty standard, po którego coraz częściej sięgają dystrybutorzy filmów na nośnikach fizycznych oraz online. Ze swojej strony, producent dołożył funkcję podświetlania Direct Mini LED oraz technologię obrazowania Quantum Dot, które mają odpowiadać za równomierne podświetlenie oraz wyrazistość obrazu. Oczywiście telewizory pracują pod kontrolą platformy Android TV, która oferuje dostęp do większości najpopularniejszych serwisów VOD, usług streamingowych, a także gier. W system wbudowano Asystenta Google, który ułatwia wyszukiwanie treści i uzyskiwanie informacji, także tych ogólnych jak prognoza pogody.

Telewizory TCL X10 z HDR10+, Dolby Vision i Android TV

Najważniejszą nowością jest moduł świetlnt TCL Mini, który wpływa na takie parametry jak kontrast, szczegółowość i paleta barw HDR. Zagłębiając się w szczegóły, warto wspomnieć o 15 000 ultracienkich diod LED, które rozmieszczono na powierzchni modułu w 768 strefach przyciemniania - ma to skutkować uniknięciem efektu "halo" i oddawaniem detali w żywych barwach standardów HDR. Wcześniej wspomniałem o technologii Quantom Dot - ta wpływa na 100% nasycenie w standardzie DCI-P3 przy aż 1500 nitach luminacji, co w połączeniu z 100 Hz matrycą zapewnia odpowiednią jakość obrazu nawet przy dynamicznych ujęciach.

TCL nie zapomniało o dźwięku. Seria X10 to telewizory wspierające technologię Dolby Atmos, a we współpracy z soundbarem Onkyo 2.2 można oczekiwać naprawdę dobrych rezultatów w kwestii audio. Same odbiorniki są określane przez producenta jako "ultracienkie", a uwagę na pewno zwracają drobne ramki wokół ekranu. Jak można się domyślać telewizory TCL linii Mini LED będą dostępne w wielu rozmiarach i opcjach - dzisiaj wiemy, że 65-calowa wersja 4K z soundbarem Onkyo 2.2 będzie dostępna w Polsce w II kwartale 2020 roku w cenie 2499 Euro.

TCL Mini LED X10, podobnie jak całą gamę innych sprzętów z kategorii audio i wideo możecie zobaczyć na Audio Video Show 2019, które w ten weekend odbywają się w Warszawie, na m.in. Stadionie Narodowym. Łącznie na wystawie znajdziecie 550 marek prezentowanych przez 200 wystawców w 175 salach. Wartość pokazywanych sprzętów waha się od 100 zł do 2 mln zł!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: