Apple

Jeżeli chcesz płacić mniej za Netfliksa, musisz mieć iPhone'a

Konrad Kozłowski
Jeżeli chcesz płacić mniej za Netfliksa, musisz mieć iPhone'a
23

Zupełnie niepotrzebinie obawialiśmy się zmiany waluty, w której płacą Polacy w sklepach cyfrowych Apple - App Store oraz iTunes Store. Jak się okazuje, zamiana euro na złotówki przyczyniła się do mniejszych lub większych obniżek cen - muzykę, filmy i aplikacje kupimy taniej.  Co z Netfliksm? Co z Apple Music? Też jest taniej!

Tańszy Netflix

Oferta cenowa Netfliksa w ustawieniach konta na stronie internetowej pozostaje niezmienna. Wciąż za najniższy pakiet zapłacimy 34 złote, środkowy to koszt 43 złotych, a najwyższy kosztuje 52 złote miesięcznie. Jeśli jednak wykupicie dostęp do serwisu poprzez aplikację Netfliksa na iOS - iPhonie, iPodzie touch lub iPadzie - to comiesięczna opłata będzie nieco niższa:

  • 1 ekran, jakość SD, 1 urządzenie offline - 29,99 zł - oszczędność 4,01 zł
  • 2 ekrany jednocześnie, jakość HD, 2 urządzenia offline - 34,99 zł - oszczędność 8,01 zł
  • 4 ekrany jednocześnie, jakość HD i Ultra HD, 4 urządzenia offline - 44,99 zł - oszczędność 7,01 zł

By wykorzystać nadażającą się okazję musicie w pierwszej kolejności zrezygnować z aktualnej subskrypcji, by móc odnowić ją z poziomu urządzenia z iOS w aplikacji Netliksa. Pamiętajcie, że w takim przypadku wszystkie rozliczenia będą przeprowadzane właśnie przez Apple ID z użyciem przypisanej do konta karty.

Tańsze Apple Music

Oprócz Netfliksa, bardziej atrakcyjną ofertę posiada teraz także muzyczna usługa streamingowa Apple Music. Dotychczasowe ceny wynosiły 4,99 euro za pojedynczą subskrypcję oraz 7,99 euro za ofertę rodzinną. Obecnie ceny te wynoszą:

  • Apple Music - subskrypcja dla 1 użytkownika - 19,99 zł
  • Apple Music - subskrypcja rodzinna - 29, 99 zł

Zmiana nie jest gigantyczna, ale ustawia teraz cenę abonamentu dla Polaów na równi ze Spotify Premium czy Tidal Premium.

iCloud oraz filmy i muzyka w iTunes Store

Użytkownicy ekosystemu (lub nawet pojedynczego urządzenia od Apple) mogą teraz płacić mniej za przestrzeń dyskową w chmurze iCloud - dla przyjładu 200 GB to teraz koszt 11,99 zł - a także treści multimedialne. Sporo utworów kosztuje tylko 2,99 zł, niektóre albumy wyceniane są na 29,99 zł, a w kategorii filmów znajdziemy niemało tytułów oferowanych za jedyne 29,99 zł.

iTunes Store to teraz najlepszy sklep i wypożyczalnia

Lecz jest jedno "ale" - potrzeba posiadania urządzenia Apple lub korzystanie z iTunes na komputerach z Windows. Nie ma jednak żadnego problemu, by wypożyczone lub kupione filmy odtwarzać na telewizorze połączonym z komputerem poprzez HDMI. Znacznie wygodniej jest jednak oczywiście z Apple TV.

Przykłady? Każdy z trzech filmów trylogii Władcy Pierścieni w rozszerzonej wersji, rozdzielczości 1080p i z przestrzennym dźwiękiem, kosztuje tylko 29,99 zł. Nie jest to jakość równa Blu-Rayowi, ale bardzo bliska, a w odróżnieniu od większości konkurencyjnych usług, zakupione i wypożyczone filmy możemy pobrać na dysk twardy komputera, by oglądać bez połączenia z siecią i bez spadków jakości obrazu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu