Polska

Jak kupić bilet za 49 zł na Pendolino? Podpowiadamy

Grzegorz Ułan
Jak kupić bilet za 49 zł na Pendolino? Podpowiadamy
12

Przedwczoraj PKP Intercity wprowadziło znaczącą podwyżkę biletów na przejazdy swoimi pociągami EIP, EIC, IC i TLK. Najbardziej widoczna zmiana cen nastąpiła w kategorii EIP, czyli na pociągi Pendolino. W tekście z 11 stycznia skrytykowałem jednoczesne usunięcie opcji kupienia tańszych biletów, dziś system Super Promo już działa.

Nie wiem z jakiego powodu, czy w efekcie krytyki podwyżki jako takiej, która rozlała się po sieci czy protestów opozycji, niemniej system promocyjnych biletów już działa i dziś nawet z poziomu aplikacji mobilnej PKP Intercity da się już upolować tańsze bilety, również na pociągi Pendolino.

Dla przypomnienia i porównania sobie aktualnych bazowych cen z tymi promocyjnymi, podwyżką zostały objęte bilety na wszystkie pociągi PKP Intercity i wyniosła odpowiednio:

  • 17,8% dla kategorii EIP;
  • 17,4% dla kategorii EIC;
  • 11,8% dla kategorii TLK/IC

W ten sposób, przykładowa relacja Warszawa - Kraków na Pendolino kosztuje obecnie 259 zł w pierwszej klasie i 169 zł w drugiej. Z kolei w przypadku pociągów IC - w pierwszej klasie - 98 zł i w drugiej 76 zł.

Tanie bilety na Pendolino - jak kupić w przeglądarce?

Jeśli preferujecie kupno biletu na pociąg w przeglądarce na komputerze, możecie to zrobić z poziomu serwisu PKP Intercity - Łowcy Promo. Najtańsze bilety dostępne są do kupienia, ale z dużym wyprzedzeniem. Bilety za 49 zł na Pendolino relacji Warszawa - Kraków udało mi się trafić na wyjazd w dniu 9 lutego.

Poniżej, w części poświęconej aplikacji mobilnej PKP Intercity, pokażę Wam jak szybciej niż na stronie znaleźć te najtańsze bilety. W przypadku strony internetowej Łowcy Promo trzeba ręcznie każdorazowo zmieniać datę, by wyszukać takie bilety.

Dla ułatwienia, na samej stronie można jeszcze zmienić suwakiem maksymalną cenę za przejazd na 49 zł i zostawić „ptaszka” tylko przy pociągach EIP, dzięki temu wyświetlą się Wam tylko pociągi Pendolino.


Wyjazd gdziekolwiek Pendolino? To też możliwe przez stronę, wystarczy wskazać tylko stację wyjazdu i stację docelową zostawić pustą, wówczas wyświetlą się Wam wszystkie przejazdy z biletami za 49 zł w danym dniu.

Tanie bilety na Pendolino - jak kupić w aplikacji mobilnej PKP Intercity?

Dużo prostsze jest znalezienie tanich biletów za 49 zł na Pendolino w aplikacji mobilnej PKP Intercity - możecie ją pobrać z Google Play lub App Store.

W opcji gdziekolwiek, również wybieramy tylko stację wyjazdu, w zakładce daty zaznaczamy najdalszą możliwą, czyli 30 dni do przodu, niżej wpisujemy cenę 49 zł i zaznaczamy tylko pociągi EIP, no i szukamy.

W oknie wyników wyszukiwania, jeśli nie pojawią się żadne pociągi, w tym samym oknie wystarczy cofać o jeden dzień wyszukiwanie aż do daty, gdzie takowe są dostępne. U mnie pojawiły się 9 lutego, a więc za 27 dni - nie jest więc powiedziane, że pula tanich biletów za 49 zł, dostępna jest tylko na pociągi z miesięcznym wyprzedzeniem.

Co do innych kategorii pociągów trzeba przyznać, że pula tańszych biletów jest już naprawdę akceptowalna - niemal na każdy dzień od jutra (przy zaznaczonych wszystkich kategoriach EIP, EIC, IC i TLK) wyświetlała mi się lista kilkudziesięciu składów. Mam nadzieję, że tak pozostanie już na dobre, i że nie jest to tylko efekt protestów, by za miesiąc czy dwa - gdy to już wszystko ucichnie, wrócić do poprzedniego stanu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu