Felietony

Tani sposób na rozbudowany system multimedialny w samochodzie? iPad Mini zamontowany w desce rozdzielczej

Marcin Kamiński
Tani sposób na rozbudowany system multimedialny w samochodzie? iPad Mini zamontowany w desce rozdzielczej
9

W samochodach ekrany dotykowe na desce rozdzielczej oraz dostęp do różnego rodzaju aplikacji to już w zasadzie standard. Co jednak, jeśli posiadamy auto bez takich udogodnień, a jednak mimo to niewielkim kosztem chcielibyśmy mieć rozbudowany system multimedialny z nawigacją? Okazuje się, że rozwiąza...

W samochodach ekrany dotykowe na desce rozdzielczej oraz dostęp do różnego rodzaju aplikacji to już w zasadzie standard. Co jednak, jeśli posiadamy auto bez takich udogodnień, a jednak mimo to niewielkim kosztem chcielibyśmy mieć rozbudowany system multimedialny z nawigacją? Okazuje się, że rozwiązaniem może być… iPad Mini, który ma niemal idealne do tego rozmiary!

Dowodem na to, że iPad Mini może sprawdzić się w roli rozbudowanego systemu multimedialnego w samochodzie jest dzieło firmy Soundwaves of Tampa. Mowa o samochodzie Volkswagen Jetta z zamontowanym w miejscu standardowego radia tabletem iPad Mini. Całość połączona jest ze sprzętem grającym marki Sony, a sterowanie systemem odbywa się poprzez dedykowaną aplikację.

Ile kosztuje opisywane rozwiązanie? System audio Sony to koszt około 200 dolarów, zaś samego tabletu ok. 330 USD. Do blisko 1700 złotych musimy jeszcze doliczyć cenę montażu. W sumie za taką cenę otrzymujemy jednak dostęp do zaawansowanych multimediów, wliczając to nawigację czy aplikacje internetowe, gry oraz filmy. Biorąc więc pod uwagę wszystkie możliwości iPada Mini i koszt całego przedsięwzięcia okazuje się, że całość jest całkiem opłacalna. Tym bardziej, że sam tablet z powodzeniem po skończonej jeździe samochodem możemy zabrać ze sobą do domu, a takie funkcje jak Siri jedynie dodatkowo zwiększają możliwości systemu.

Pytanie kiedy producenci zaczną oferować w swoich pojazdach specjalne stacje dokujące dla tabletów, które zastąpią nam wykorzystywane do tej pory radia i nawigacje. Według mnie to ciekawa opcja – cenowo jest konkurencyjna do gotowych rozwiązań z cenników producentów samochodów, a możliwościami znacznie je przewyższa. Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyipad mini