Google

Czekasz na tańszą wersję Pixela od Google? Mamy dobrą wiadomość!

Jakub Szczęsny
Czekasz na tańszą wersję Pixela od Google? Mamy dobrą wiadomość!
12

Google niespodziewanie wkroczyło na rynek smartfonowy sprzętem wyprodukowanym przez HTC. Urządzenie jednak zostało zaprojektowane właśnie przez Mountain View - stało się flagowym dla całej rodziny sprzętów z Androidem. Przy okazji przecieków o następcy pierwszego Pixela, pojawiły się informacje na temat nieco słabszego, tańszego urządzenia. Ci, którzy narzekali na to, że Pixel jest zdecydowanie za drogi, mogą zacierać ręce.

9to5Google dotarł do informacji u nieznanego (aczkolwiek uznawanego za rzetelne) źródła, które podaje, że Google pracuje nad tańszym wariantem Pixela. Informator podaje, że urządzenie powinno charakteryzować się zdecydowanie niższą ceną, niż standardowy model.

Warto dodać, że to samo źródło wskazuje również na to, że drugi Pixel ma być również droższy o 50 dolarów od poprzednika. Oznacza to, że fani urządzeń Google (a tych jest co ciekawe całkiem sporo) będą musieli się przygotować na spory wydatek. Jest to całkiem interesujące doniesienie - już przy okazji premiery "jedynki" wskazywano na stosunkowo wysoko postawioną poprzeczkę cenową.

Tańszy Pixel? Bajka. Źródło mówi więcej również o następcy pierwszego Pixela

Google chce zadbać o to, by w nowym Pixelu znalazły się możliwie najlepsze komponenty. Okazuje się, że gigant współpracuje z Qualcommem i Intelem w kwestii dostarczenia jak najlepszego chipsetu dla swojego telefonu. Wielu użytkowników pierwszego Pixela rozpływa się nad aparatem w tym sprzęcie. Rzeczywiście, jest on naprawdę bardzo dobry, ale nie oznacza to, że społeczność nie oczekuje więcej.

I tutaj pojawia się informacja o tym, że wielkiej rewolucji pod tym względem nie będzie. Co prawda, mówi się o dodatkowych funkcjach aparatu w nowym Pixelu, ale przy okazji wskazuje się na fakt, iż nie będzie to oznaczać również "napompowania" go megapikselami. Dodatkowo, wspomina się o wodoodporności, która nie została wprowadzona w pierwszym modeli nowej serii smartfonów.

Jak podaje źródło informacji, tańszy telefon od Google na razie nosi roboczą nazwę "Pixel 2B". Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży tuż po tym, jak zostanie zaprezentowany mocniejszy, flagowy model. Ten ma być przeznaczony głównie na rynki wschodzące. Nie ma w dalszym ciągu żadnych doniesień o możliwym wprowadzeniu nowych Pixeli na polski rynek, ale spodziewamy się, że może do tego dojść. Ogromne nadzieje wiążemy również z tańszym urządzeniem, które w naszym kraju mogłoby się naprawdę dobrze sprzedać.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Pixelgoogle pixel