Docelowo ma to być 200 samochodów – dostarczono na razie tylko 50 pojazdów. Te będą wykorzystywane na lokalnym lotnisku do przewożenia pasażerów z i do obiektu. Jednak nie to jest najciekawsze – Tesle będą całkowicie autonomiczne, a to oznacza, osoby mieszkające w tym mieście lub przyjezdni będą mogli sami wskazać miejsce docelowe przewozu i odbędzie się to w większości przypadków bez udziału kierowcy. Jednak zakup samochodów to nie jedyny krok Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto, znalazło się miejsce dla dedykowanych Teslom 13 stacji ładujących Supercharger. Do 2030 roku w Dubaju 25% aut ma być sterowanych przez autonomiczne systemy. To bardzo poważny cel.
Według ZEA, firma Tesla produkuje najlepsze na świecie systemy autonomiczne
Nie ma w tym ani trochę przesady – badania Tesli na tym polu są bardzo zaawansowane mimo faktu, iż nie wykorzystuje się w pełni autonomicznych systemów w konsumenckich wersjach aut. Tesla Autopilot obejmuje szereg sensorów mierzących odległość od aut w pobliżu, identyfikujących znaki pionowe oraz poziome, aktualnie wyświetlane komunikaty świetlne.
Jednak jeszcze przez jakiś czas, auta Tesla model S poruszające się po Dubaju będą wspierane przez fizycznych kierowców. Największym wyzwaniem jest takie „spięcie” ze sobą nowej floty, by ta wzajemnie komunikowała się o możliwych zagrożeniach oraz aktywnie dopasowywała do zmieniających się warunków na drodze. To nie są przelewki – jako, że Tesle mają wozić ludzi, a nie worki z ziemniakami, należy przyłożyć sporą uwagę do kwestii bezpieczeństwa. W kryzysowych sytuacjach ma się tym zająć czuwający nad jakością przewozu człowiek.
Więcej z kategorii Motoryzacja:
- Przewagi hybrydy Plug-In w Skoda Octavia iV oraz Superb iV nad „klasyczną hybrydą”
- BMW 530d xDrive: teraz ma 286 KM i system Mild Hybrid. Jest też bardzo oszczędne!
- EQA to najmniejszy elektryczny samochód w ofercie Mercedesa
- Liczba elektrycznych samochodów w Polsce podwoiła się w 2020 roku
- Microsft tworzy autonomiczny samochód. Tak jakby