Filmy

Takich wydań filmów wyczekiwałem. Incepcja, trylogia Batmana i Interstellar na 4K Blu-Ray UHD

Konrad Kozłowski
4

Nolana się chyba uwielbia albo nienawidzi. Oczywiście generalizuję, bo dla wielu osób jego twórczość jest po prostu dobra, ale trzeba przyznać, że jego filmy wzbudzają emocje. Zapowiedź wydań 4K Blu-Ray Ultra HD takich filmów jak Incepcja, trylogia Mrocznego Rycerza czy Interstellar ucieszy na pewno wielu widzów. 

Galapagos, odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek filmów Warner Bros. na najnowszym nośniku, posiada w swej ofercie już kilka ciekawych propozycji, w tym Wonder Woman, Konga  i serię Harry'ego Pottera. Ta ostatnia doczeka się domknięcia, a właściwie poprawnego otwarcia, bo dopiero pod koniec listoada doczekamy się debiutu czterech pierwszych części na 4K Ultra HD Blu-Ray.

Po tym będziemy musieli uzbroić się w dosłownie odrobinę cierpliwości, ponieważ na początku grudnia i w drugiej połowie do sklepów trafią nowe edycje filmów: Prestiż, Batman Początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerze Powstaje, Interstellar oraz Incepcja. Pojedyncze wydania będą sprzedawane od 6 grudnia, natomiast 20 grudnia, zaraz przed świętami, wydane zostanie zbiorcze opakowanie z 7 filmami i mnóstwem dodatków. Oto lista:

Lista premier na UHD 4K:

6 grudnia

  • Prestiż (3BD 4K)
  • Mroczny Rycerz powstaje (3BD 4K)
  • Batman początek (3BD 4K)
  • Batman: Mroczny Rycerz (3BD 4K)
  • Incepcja (3BD 4K)
  • Interstellar (3BD 4K)

18 grudnia

  • Dunkierka (3BD 4K)
  • Christopher Nolan - Kolekcja filmów w 4K (7BD 4K, 14 BD)

Na tę chwilę opisy wydań są bardzo, bardzo skromne. Sugerowane w nawiasach liczby płyt w wydaniu mogą się różnić od tego, co otrzymamy pod koniec roku. To może być dobra lub zła wiadomość - wciąż mam w pamięci wydanie zbiorcze trylogii Mrocznego Rycerza z dodatkami, gdzie zabrakło jednej dodatkowej, szóstej płyty w stosunku do zagranicznych wersji. Obecnie aż trzy płyty w pudełku brzmi nieźle - łatwo się domyślić, że jedna z nich to 4K Ultra HD Blu-Ray z filmem, druga to Blu-Ray z filmem, a trzecia Blu-Ray z dodatkami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu