Filmy

Najważniejsze premiery listopada – lista filmów i seriali

Konrad Kozłowski
Najważniejsze premiery listopada – lista filmów i seriali
5

Zaraz po weekendzie wkroczymy w listopad i niezależnie, czy macie ochotę zostać w domu i zobaczyć nowy serial lub film, czy wolicie wybrać się do kina, to będzie co oglądać!

Filmy w listopadzie:

mother! - 3 listopada

Dość długo przyszło nam czekać na polską, kinową premierę mother!, ale nareszcie doczekaliśmy się. Produkcja z Jennifer Lawrence i Javierem Bardem w rolach głównych promowana jest jako horror, ale wybierając się do kina spodziewajcie się czegoś więcej. Połączenie wielu gatunków to tylko jedna z zalet mother! - filmu, który swoje tajemnice odkrywa bardzo niechętnie.

Justice League (Liga Sprawiedliwości) - 17 listopada

Powracamy do świata komiksów DC. Po udanej Wonder Woman chyba wszyscy mają nadzieję, że Warner Bros. udało się na tyle dopracować Ligę Sprawiedliwości, że nie będzie to rozczarowanie pokroju wcześniejszych filmów. Każdy zwiastun wprawiał mnie w zupełnie inny nastrój, dlatego na premierę wybiorę się bez żadnych oczekiwań. Kto wie, może wyjdę z sali usatysfakcjonowany?

Mordertstwo w Orient Expressie - 24 listopada

Klasyka powraca w gwiazdorskiej obsadzie. Czy to zapewni produkcji wysoki poziom?  Zwiastuny niewiele w tej kwestii sugerują, choć prezentują się naprawdę nieźle (poza wąsami naszego detektywa). Dość wymienić y, i ?

Mudbound (17 listopada) i The Killer (10 listopada)

Obydwa tytuły zobaczycie bez wychodzenia w domu - wymagana jest jedynie subskrypcja Netflixa. Serwis przygotował dwie poważne produkcje. Mudbound opowie nam o dwóch żołnierzach wracających z frontu II wojny światowej do domu na wsi niedaleko rzeki Mississippi. Będą musieli radzić sobie z rasizmem i nowymi okolicznościami. The Killer (O Matador) to pierwszy brazylijski film Netflixa, a w dodatku western. Poznamy w nim historię Cabeleira - zabójcy ukrywającego się w stanie Pernambuco w latach '40 starającego się poznać prawdę o swoim ojcu.

Seriale w listopadzie

Egzorcysta - 1 listopada

Druga oryginalna produkcja Showmax tej jesieni. Serial animowany od Bartosza Walaszka (twórca Blok Ekipy, Pod Gradobiciem Pytań i Kapitana Bomby) przedstawi nam historię Bogdana Bonera - Egzorcysty walczącego z Belzebubem. Macie ochotę na nietypowy humor?

Marvel The Punisher - 17 listopada

Skoro premiera Stranger Things już za nami, to możemy przygotować się na drugi jesienny hit. Punisher należy do najbardziej wyczekiwanych premier tego roku i nie ma co się temu dziwić - nareszcie poznamy historię Franka Castle. Jak doszło do tego, że za życiowy cel obrał ukaranie tylu ludzi?

Godless - 22 listopada

Western od Netlixa. W roli głównej wystąpi Jeff Daniels, który zagra Franka Griffina. Ten, wraz ze swoją wyjętą spod prawa grupą, kroczy ścieżką zemsty w pogoni za Roy’em Goode (Jack O’Connell), który zdradził bandę. Schrania się w La Belle – miejscowości głównie pod kierownictwem kobiet, a gdy dochodzi do nich wiadomość o zbliżającym się do nich Franku Griffinie, mieszkańcy postanawiają stawić mu czoło.

The Runaways - 21 listopada

Opublikowany w sieci zwiastun nowej serii Hulu na podstawie komiksu Marvela narobił mi apetytu. Tym bardziej, że serial trafi do Polski równo z amerykańską premierą za sprawą Showmax. The Runaways opowie o grupie nastolatków, którzy po odkryciu prawdy o swoich rodzicach superzłoczyńcach, postanawiają uciec z domów. Wspólny cel sprawia, że stają sobie bardzo bliscy i zaczynają poznawać swoje możliwości.

Glitch - 2. sezon - 28 listopada

Jestem zdziwiony, że tak mało mówi się o tej premierze, chociaż z drugiej strony, przecież nie możemy narzekać na brak ciekawych tytułów. Glitch to serial rodem z Australii, przy którego drugim sezonie współpracował Netflix ze stacją ABC i przejął prawa do dystrybucji poza Australią, Nową Zelandią i Afryką. W związku z tym, przed 28 listopada zalecam zapoznanie się z pierwszą serią. Akcja serialu rozgrywa się w miasteczku Yoorana, gdzie policjant James Hayes w środku nocy dostaje wezwanie na cmentarz. Tam zastaje siedmioro zmartwychwstałych pozbawionych pamięci (zwiastun 1. sezonu powyżej, zwiastun 2. sezonu poniżej).

 

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu