Komputery i laptopy

Taki monitor to marzenie każdego gracza. Zachwyca rozmiarem i jakością

Kamil Świtalski
Taki monitor to marzenie każdego gracza. Zachwyca rozmiarem i jakością
0

Dla wielu z nas ekrany przed którymi spędzamy czas odgrywają kluczową rolę. Coraz doskonalsze rozwiązania oferowane wraz z kolejnymi generacjami sprzętu pozwalają zadbać nie tylko o nasz wzrok, ale także wygodę. MSI zaprezentował właśnie swój najnowszy, 49-calowy monitor. Oto MSI MPG 491CQP QD-OLED!

Ogromny monitor oferujący nowe możliwości

49-calowy monitor ma zaoferować zupełnie nowy wymiar rozgrywki. Sprzęt wyposażony został w nowoczesną, zakrzywioną, matrycę QD-OLED i oferuje rozdzielczość 5120 x 1440 pikseli. Dodatkowej magii dodaje mu wysoka częstotliwość odświeżania (144 hz) oraz krótki czas reakcji matrycy (0,3 ms). Urządzenie otrzymało także certyfikaty VESA ClearMR 8000 i DisplayHDR True Black 400, co jest gwarancją żywych kolorów i szerokiego zakresu tonalnego. Idealnie sprawdzi się on zarówno przy komputerze, jak i przy konsolach (monitor oferuje porty HDMI 2.1 o przepustowości 48 Gbit/s; odświeżanie 120 hz oraz zgodność z VRR i ALLM).

MPG QD-OLED to również rewelacyjna jakość obrazu i kolory, monitory z tej serii za sprawą dynamicznego wykorzystania warstwy kropek kwantowych Quantum Dot odwzorowują dużo szerszą przestrzeń barw w porównaniu z typowymi panelami gamingowymi, zapewniając 99-procentowe pokrycie DCI-P3. Są one też fabrycznie skalibrowane, co zapewnia niezwykłą wierność odwzorowania barw ze współczynnikiem wartości różnicy koloru delta-E (ΔE) ≤ 2. Ta wyjątkowa dokładność odwzorowania i płynne przejścia między kolorami związane są z wykorzystaniem 10-bitowych paneli RGB, które sprawiają, że możesz poczuć się jak w samym środku wirtualnej akcji.

Monitor oferuje także kilka funkcji, które pozwolą zdobyć przewagę nad naszymi konkurentami podczas rozgrywki. Wyposażone są m.in. w aplikację Gaming Intelligence, dzięki której możemy w bardzo prosty sposób skonfigurować . Nie musisz używać przycisków na urządzeniu i przechodzić przez całe menu, wszystkie ustawienia są w zasięgu klawiatury i myszy. Aplikacja oferuje nawet opcje skrótów klawiszowych, dzięki czemu możemy w mig przełączać ustawienia dla różnych gier. Producent zadbał także o łatwą aktualizację oprogramowania — a wszystko to dzięki wbudowanemu złączu USB. Nie zabrakło też przełącznika KVM, który pozwala używać kilku urządzeń i kontrolować ich pracę za pomocą jednego zestawu klawiatury i myszy. Wisienką na torcie jest zaś AI Vision, które umożliwia ujawnianie szczegółów ukrywających się w ciemnych obszarach ekranu oraz zwiększa ogólną jasność i nasycenie kolorów, dodając blasku rozgrywce.

Monitor jest już w regularnej sprzedaży, a jego sugerowana cena to 6590 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news