Android

Tak wygląda OnePlus Nord, na tydzień przed premierą wiemy niemal wszystko

Kamil Pieczonka
3

OnePlus ma coraz ciekawsze pomysły na promowanie swoich smartfonów. Tym razem Marques Brownlee porozmawiał sobie z Carlem Pei, szefem OnePlusa, na temat kosztów budowy ich budżetowego modelu - Nord. Przy okazji mogliśmy też zobaczyć już gotowy smartfon, na tydzień przed premierą.

OnePlus Nord już bez tajemnic

OnePlus Nord ma zadebiutować 21 lipca, czyli dokładnie za tydzień. Na dzień dzisiejszy wiemy już na jego temat niemal wszystko. Carl Pei potwierdził, że będzie on bazował na układzie Qualcomm Snapdragon 765G z obsługą łączności 5G, zostanie wyposażony w ekran AMOLED oraz baterię o pojemności 4115 mAh. To wszystko potwierdza wcześniejsze przecieki. Teraz wiemy też już jak będzie wyglądał i nie są to żadne rendery, a prawdziwe zdjęcia. W zasadzie jedyna niewiadoma to w tej chwili cena.

Design modelu Nord jest spójny z tym co widzimy we flagowych smartfonach OnePlus. Można jednak odnotować pewne różnice jak chociażby aparaty przesunięte na bok (w OnePlus 8 są na środku) czy podwójne aparaty do selfie, przesunięte również na lewą stronę. Konstrukcja jest jednak nadal obła, na środku znalazło się logo OnePlus, a wyświetlacz zdaje się mieć równe, wąskie ramki z każdej strony. Co ciekawe również w dolnej części gdzie prawdopodobnie nie będzie tzw. podbródka.

Podczas rozmowy, którą możecie przesłuchać poniżej, Carl Pei pokazał też inne pomysły jakie mieli na model Nord, a które ostatecznie zostały odrzucone. Trzeba przyznać, że były całkiem oryginalne. Szczególnie model z kamerami z tyłu ułożonymi w kształcie litery L oraz obudową bardzo podobną do iPhone'a 4. Być może dlatego jednak nie zdecydowano się na ten projekt, z obawy przed Apple ;-). Co więcej dowiadujemy się też, że projekt smartfona powinien być już sfinalizowany na 9 miesięcy przed premierą. W przypadku modelu Nord wygląd smartfona zmienili na 6 miesięcy przed premierą. Skutkiem było przesunięcie daty premiery o miesiąc.

Nie mam wątpliwości, że cała rozmowa jest formą promocji OnePlus Nord, ale mimo wszystko można z niej wyciągnąć kilka ciekawostek, np. odnośnie kosztów jakie ponosi producent dodając konkretne funkcje. Niestety mimo tego trudno w tej chwili powiedzieć ile może kosztować OnePlus Nord w dniu premiery, ta zagadka zostanie rozwiązana najpóźniej za tydzień.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu