Spotify

Tak wygląda odświeżone Spotify w przeglądarce

KK
Konrad Kozłowski
8

Jak Wam się spodobało nowe Spotify? Przyznam, że zdążyłem przyzwyczaić się już do ciemnego motywu z zielonymi akcentami i zwiększonych przestrzeni, dlatego byłem bardzo ciekaw tego, kiedy podobne zmiany zawitają do przeglądarki. Choć oficjalnie Spotify nie pochwaliło się swoimi planami, to w dużej m...

Jak Wam się spodobało nowe Spotify? Przyznam, że zdążyłem przyzwyczaić się już do ciemnego motywu z zielonymi akcentami i zwiększonych przestrzeni, dlatego byłem bardzo ciekaw tego, kiedy podobne zmiany zawitają do przeglądarki. Choć oficjalnie Spotify nie pochwaliło się swoimi planami, to w dużej mierze wiadomo już jak będzie wyglądał Spotify Web Player.

Nowa odsłona aplikacji Spotify dla systemów Windows i OS X jest już nam znana od dłuższego czasu, choć oficjalnie nie została jeszcze zapowiedziana. Pojawiła się także możliwość zainstalowania najnowszej wersji nie czekając na to, aż Spotify udostępni nam odświeżony interfejs, więc możemy domyślać się, że "testy" nadal trwają, a ostateczna decyzja o wdrożeniu zmian nie została jeszcze podjęta.

Najprawdopodobniej taka sama sytuacja tyczy się nowej wersji usługi w przeglądarce, która nadal oznaczona jest jako "beta", więc wszelkie braki i błędy powinniśmy zgłaszać na bieżąco. Wzorem nowej wersji aplikacji, w Spotify Web player czerń jest motywem przewodnim. Wstawki o barwie zielonej, nawiązujące do loga usługi, dopełniają całości i bardzo fajnie kontrastują z ciemnym tłem.

Dopatrzeć się można także kilku zmian w ułożeniu elementów w poszczególnych kategoriach, jak chociażby w "Przeglądaj", gdzie dostęp do sekcji jest znacznie łatwiejszy dzięki wyeksponowaniu przycisków w górnej części witryny. Sama zasada działania strony nie uległa większej zmianie, choć zauważalny jest brak animacji przy przchodzeniu pomiędzy kolejnymi "kartami" z listami utworów, playlist itd. Pojawiły się także przyciski "+" i "..." na podstronie albumu, umożliwiając szybkie udostępnienie kawałków.

Bardzo interesująco przedstawia się fakt dostępu do nowej wersji webowej Spotify. Po pierwsze, co nie powinno być zaskoczeniem, jest on zupełnie przypadkowy i nie mamy na ten moment żadnego wpływu na to czy i kiedy zobaczymy "czarne Spotify" na własnym koncie. Po drugie, Spotify najwyraźniej wycofało się na ten moment nawet z testów nowego interfejsu, ponieważ według moich informacji, osobom które jeszcze niedawno dysponowały nowym Spotify, z powrotem przywrócono aktualną wersję.

Niezwykle ciężko jest przewidzieć następny ruch Spotify, ale biorąc pod uwagę trwające prace nad zmiania, powinniśmy się spodziewać że w relatywnie niedalekiej przyszłości doczekamy się oficjalnego komunikatu odnośnie odświeżenia aplikacji dla platform Windows i OS X oraz wersji usługi w przeglądarce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Spotifynowe spotify