Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Windows

Tak działa centrum powiadomień w Windows 9

TP
Tomasz Popielarczyk
89

Minione dni to istny festiwal nowości, które zobaczymy w nadchodzącym Windowsie 9. Właśnie dołączyła do nich kolejna - zintegrowane z systemem centrum powiadomień. Jego działanie tradycyjnie zaprezentowano na klipie wideo. Nowy system powiadomień Microsoft wprowadził już w obecnej edycji Windowsa...

Minione dni to istny festiwal nowości, które zobaczymy w nadchodzącym Windowsie 9. Właśnie dołączyła do nich kolejna - zintegrowane z systemem centrum powiadomień. Jego działanie tradycyjnie zaprezentowano na klipie wideo.

Nowy system powiadomień Microsoft wprowadził już w obecnej edycji Windowsa. Służy on nie tylko do wyświetlania komunikatów przesyłanych przez aplikacje Modern UI, ale również pozwala zadecydować co zrobić z pamięcią flash czy nośnikiem optycznym po podłączeniu/włożeniu do napędu, a także pomaga w wyborze aplikacji, które mają zostać użyte do otworzenia wybranych typów plików.

Wszystko to działało nieźle, ale brakowało najważniejszego - miejsca, do którego wędrowałyby nieodczytane powiadomienia. Teraz, gdy otrzymaliśmy komunikat od Facebooka informujący o nowej wiadomości, po pewnym czasie znikał on i całkowicie przepadał. Wraz z wprowadzeniem centrum powiadomień, będzie to działać zupełnie inaczej. Jak? Wszystko wyjaśniono na klipie wideo.

Nowa funkcja nie zastąpi zasobnika systemowego, a będzie jedynie jego dopełnieniem. Trafią tutaj zarówno powiadomienia z interfejsu Modern UI jak i żółte baloniki wyświetlane w prawym dolnym rogu przez klasyczne programy Windows. Użytkownik będzie mógł się ich pozbywać pojedynczo lub jednym kliknięciem wyczyścić całe centrum powiadomień. Nie zabrakło również możliwości sortowania treści w oparciu o datę lub aplikację, od której pochodzą.

Wygląda to dość rozsądnie i funkcjonalnie. Centrum powiadomień ma minimalistyczny, przejrzysty interfejs i zostało tak wkomponowane w system, aby współpracować zarówno z jego tabletową częścią, jak i tą klasyczną, desktopową. Więcej informacji na jego temat poznamy prawdopodobnie już niebawem, bo poglądowa wersja Windowsa 9 ma zostać wydana w ciągu nadchodzących tygodni. Wraz z nowym menu Start oraz systemem wirtualnych pulpitów będzie to prawdopodobnie jedna z kluczowych funkcji nowego systemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftprzeciekiwindows 9hot