HTC

Czekasz na Windows Phone 8.1 dla HTC 8X? Jeszcze sobie poczekasz

Jakub Szczęsny
Czekasz na Windows Phone 8.1 dla HTC 8X? Jeszcze sobie poczekasz
24

Większość urządzeń (oprócz 8S oczywiście, który został zapowiedziany jako sierotka pozbawiona aktualizacji) z Windows Phone otrzymała już swoje aktualizacje do wyższej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, natomiast problem w dalszym ciągu jest z urządzeniami HTC, które producent wybitnie traktuje...

Większość urządzeń (oprócz 8S oczywiście, który został zapowiedziany jako sierotka pozbawiona aktualizacji) z Windows Phone otrzymała już swoje aktualizacje do wyższej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, natomiast problem w dalszym ciągu jest z urządzeniami HTC, które producent wybitnie traktuje po macoszemu. Na razie zachwycamy się naprawdę niezłym urządzeniem, jakim jest HTC One M8 for Windows (który jak dla mnie stanowi odgrzewany kotlet). Jednak czy sprawa mocno spóźnionych lub porzuconych aktualizacji dla telefonów HTC opartych na pierwszym mobilnym systemie Microsoftu z ósemką z przodu.

HTC bardzo niemile doświadczyło swoich klientów, którzy rzecz jasna kupując urządzenia z systemem mobilnym Microsoftu oczekiwali, że oprócz samych urządzeń otrzymają oni także stosowne wsparcie tajwańskiego producenta. Tak się jednak nie stało - model 8S został w kuriozalny sposób pozbawiony możliwości aktualizacji do wyższej wersji systemu operacyjnego. Poszło niby o bardzo słabe podzespoły urządzenia, a dokładniej o zbyt małą ilość pamięci wewnętrznej, która to miała być przeszkodą w procesie aktualizacji telefonu. Okazało się, że zapaleńcy zdołali jednak wgrać Windows Phone 8.1, co dowodzi temu, iż to nie problemy natury technicznej stanowią barierę lecz brak dobrej woli producenta.

Ów brak dobrej woli przejawia się także w totalnym ignorowaniu potrzeb konsumentów, którzy zawierzyli Tajwańczykom zakupując ich urządzenia. O ile sprawa 8S jest już właściwie zamknięta, tak już temat aktualizacji 8X dalej jest otwarty. Model ten znacząco odstaje czasowo, jeśli chodzi o proces aktualizacji. A HTC nie zamierza w tej kwestii przyspieszyć.

Jeden z użytkowników posiadających ów model zapytał na oficjalnym profilu HTC na Twitterze o to, kiedy może spodziewać się aktualizacji dla swojego telefonu. Chodziło tutaj o sieć Verizon w Stanach Zjednoczonych. Odpowiedź HTC była bardzo lakoniczna - aktualizacja w tej sieci dla tego modelu powinna być wyczekiwana pod koniec października. Tej daty nie należy traktować jako specjalnie wiążącej dla innych krajów - wiemy, że proces aktualizacji telefonów z Windows Phone jest nieco pofragmentowany i niektórzy muszą poczekać nieco dłużej. To oznacza, że koniec owego procesu może nastąpić dopiero w listopadzie.

Jeżeli nie chcecie czekać na aktualizację dla swojego telefonu, zawsze możecie zainstalować wersję z programu dla deweloperów. Mnie natomiast martwi podejście Tajwańczyków do klientów, którzy ulokowali w ich produktach nie tylko pieniądze, ale i zaufanie, które naturalnie jest droższe od pieniędzy.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC 8X