Windows Phone

Tak będą wyglądać lista otwartych aplikacji, poczta oraz ustawienia w Windows 10 dla telefonów

Jakub Szczęsny
11

W Internecie pojawiły się kolejne przecieki na temat Windows 10 dla telefonów. Tym razem zrzuty zostały wykonane przez niezastąpione w kwestii publikowania wczesnych i wiarygodnych przecieków polskie forum WindowsMania.pl. Dzięki temu możemy zobaczyć, jaki jest zakres zmian poczynionych przez Micros...

W Internecie pojawiły się kolejne przecieki na temat Windows 10 dla telefonów. Tym razem zrzuty zostały wykonane przez niezastąpione w kwestii publikowania wczesnych i wiarygodnych przecieków polskie forum WindowsMania.pl. Dzięki temu możemy zobaczyć, jaki jest zakres zmian poczynionych przez Microsoft w kwestii mobilnego systemu operacyjnego.

Wśród zrzutów ekranu możemy zobaczyć nowy ekran zarządzania otwartymi aplikacjami. Ten zapewne będzie dostępny głównie w przypadku większych ekranów. Ten nie będzie prezentowany już nie tylko w formie przesuwalnej na boki listy. Programy mogą zostać wyświetlone także i nad sobą, co dużo lepiej wykorzystuje obszar roboczy w dużych ekranach. To dobry znak dla większych urządzeń pracujących pod kontrolą nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu.

Na zrzutach widać także nieco przebudowany ekran ustawień, a także ostateczne potwierdzenie faktu obsługi dysków zewnętrznych - tam nośnik wymienny został oznaczony literą "D", podobnie, jak wygląda to w desktopowej odmianie Windows.

Outlook zaś został nieco sprzężony z Wordem - dzięki temu podczas pisania wiadomości e-mail można skorzystać z pełnego formatowania - także z poziomu telefonu komórkowego z Windows na pokładzie. Na zrzutach widać m. in. wybór nagłówka, by np. wyróżnić odrębny fragment tekstu w wiadomości e-mail.

Sam system zaś wygląda o niebo lepiej, niż w przypadku przecieków z Chin, które często nieco wypaczają zdanie na temat nowej odsłony Windows. Te zaś mają taką wadę, że są prezentowane w języku chińskim, a tamtejszy zestaw znaków skutecznie psuje wizualny odbiór nowej platformy. Teraz widać, że interfejs coraz bardziej dąży do spójności, mimo poważnych, lecz potrzebnych w Windows Phone zmian.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: WindowsMania.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu