Zespół Blipa wziął na tapetę funckjonalność tagów i od czwartku można śledzić otagowane wpisy bezpośrednio w serwisie (wcześniej można to było robić w serwisie Blipcast). Podobnie jak wcześniej tagi poprzedza się poprostu znaczkiem #, ale w porównaniu z Blipcastem funkcjonalność została znacznie rozszerzona. Teraz tagi we wpisach są linkami do stron podsumowujących ostatnie wpisy na […]

Zespół Blipa wziął na tapetę funckjonalność tagów i od czwartku można śledzić otagowane wpisy bezpośrednio w serwisie (wcześniej można to było robić w serwisie Blipcast). Podobnie jak wcześniej tagi poprzedza się poprostu znaczkiem #, ale w porównaniu z Blipcastem funkcjonalność została znacznie rozszerzona. Teraz tagi we wpisach są linkami do stron podsumowujących ostatnie wpisy na dany temat. Dodatkowo można subskrybować i blokować wiadomości zawierające wybrany tag niezależnie od tego czy autor jest na naszej liście obserwowanych czy nie.


blip-tagi2.jpg

Dzięki temu funkcjonalności można m.in. na bieżąco otrzymywać (np. na GG) informacje na interesujący nas temat od wszystkich użytkowników. To może być bardzo popularna opcja w trakcie wydarzeń dotyczących wielu ludzi – tak jak zapowiadana na dziś wizyta huraganu Emma.

Bardzo mi się podoba prostota i przejrzystość tej funkcjonalności. Jedyne czego mi brakuje to, żeby przychodzące w wiadomościach wysyłanych na GG tagi były podlinkowane w identyczny sposób jak na kokpicie. (Albert Tomaszewski)