Polska

Polsat atakuje i kupuje - i co dalej ?

Grzegorz Marczak
Polsat atakuje i kupuje - i co dalej ?
13

Polsat zorientował się, że w internecie są pieniądze i co gorsza jest też konkurencja czyli Onet z TVN. Szybko rozejrzał się po swoich zasobach na polsat.com.pl i z przerażeniem stwierdził, że nie ma zasięgu, społeczności i nie zarabia nic na reklamach. W takiej sytuacji nie pozostało nic innego...

Polsat zorientował się, że w internecie są pieniądze i co gorsza jest też konkurencja czyli Onet z TVN. Szybko rozejrzał się po swoich zasobach na polsat.com.pl i z przerażeniem stwierdził, że nie ma zasięgu, społeczności i nie zarabia nic na reklamach.

W takiej sytuacji nie pozostało nic innego jak kupić coś z naszego internetu (to co się jeszcze do zakupów nadaje) no i padło na gery.pl oraz frazpc.pl Zasięgowo nie jest to zapewne szczyt marzeń ale od czegoś trzeba zacząć.

Można spodziewać się, że to nie koniec zakupów - z niepotwierdzonych informacji wiem, że w ręce polsatu wpadł również serwis poszkole.pl, ciekawe co będzie dalej bo naprawdę trudno jest u nas kupić serwis o dużym zasięgu.


Polsat w internecie to trochę inna epoka

Zastanawiam się jaka będzie strategia polsatu jeśli chodzi o internet, kupienie zasięgu już nie wystarcza bo na czymś trzeba przecież zarabiać i jakoś te wszystkie nowo kupione serwisy zintegrować.

Czy więc powinniśmy spodziewać się powstania kolejnego portalu? Budowa portalu nie jest jednak banalną sprawę (dziennikarze, bieżące newsy itp) wprawdzie kto jak kto ale polsat posiada pewne zasoby finansowe dzięki którym łatwo będzie sfinansować takie przedsięwzięcie ale czy to wystarczy?

Na przykładzie pino wiemy, że samo zintegrowanie kupionych serwisów poprzez stworzenie strony głównej nie jest kluczem do sukcesu - portal to też nie łatwy kawałek chleba i przy tej konkurencji może nie być to tak bardzo udana inwestycja.

Onet z TVN pokazali też, że bardzo sprawnie wprowadzają seriale telewizyjne do internetu - może tą drogę obierze polsat budując swój zasięg na bazie swoich popularnych telewizyjnych seriali?

Cokolwiek się nie wydarzy rok 2008 po pierwszych dość spokojnych miesiącach zapowiada się bardzo ciekawie - Polsat wchodzi w internet, Wirtualna Polska ma zamiar obudzić się ze śpiączki a Gazeta podobno też przeznaczyła spory budżet na internet w tym roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

polsattvnonetpinozakupy