Mobile

Tablet Surface już jest, pora na akcesoria: Microsoft przedstawia specjalną myszkę i klawiaturę

Kamil Mizera
Tablet Surface już jest, pora na akcesoria: Microsoft przedstawia specjalną myszkę i klawiaturę
17

Przedstawienie przez Microsoft własnego tabletu okazało się niemałym zaskoczeniem, nie tylko dla przeciętnych konsumentów, ale również producentów sprzętu. Uznano, że Surface może okazać się konkurencją dla produktów innych firm, które zamierzają wydać tablety z Windows 8. Niektórzy stwierdzili nawe...

Przedstawienie przez Microsoft własnego tabletu okazało się niemałym zaskoczeniem, nie tylko dla przeciętnych konsumentów, ale również producentów sprzętu. Uznano, że Surface może okazać się konkurencją dla produktów innych firm, które zamierzają wydać tablety z Windows 8. Niektórzy stwierdzili nawet, że tablet od Microsoftu ma mieć charakter czysto promocyjny. Jednak widać, że firma nie zamierza odpuścić i chce powalczyć na tym rynku swoim produktem. Aby zaś dopełnić obrazu przedstawiała nowe akcesoria zaprojektowane z myślą o tablecie.

Microsoft pokazał nową klawiaturę i nową myszkę, które mają ułatwić i usprawnić pracę z tabletem. Oba akcesoria prezentują się naprawdę ciekawie i widać, że firma przyłożyła się do ich powstania. Wedge Mobile Keyboard, która ma kosztować niecałe 80 dolarów, jest chyba najciekawszą propozycją. Cienka, z dwoma bateriami i specjalnymi klawiszami funkcyjnymi korespondującymi z Windows 8: szukaj, podziel się, ustawienia i urządzenia. Dodatkowo klawiatura posiada ciekawy pokrowiec wyposażony w magnesy, które przy zdejmowaniu go z klawiatury wywołują ją ze stanu uśpienia. Co więcej, pokrywa może posłużyć jako stojak dla tabletu. Bardzo interesujący i funkcjonalny projekt.

Firma wypuściła również specjalną myszkę: The Wedge Touch Mouse (niecałe 70 dolarów) – bardzo kompaktową i o ciekawym designie. Mysz może działać na jednym ładowaniu nawet do 18 miesięcy, obsługuje zarówno wertykalne jak i horyzontalne gesty przewijania. Wyposażona jest microsoftową technologię BlueTrack. Osobiście jej wygląd szczególnie mnie nie przekonuje, ale potrafię sobie wyobrazić, że, ze względu na kształt, będzie bardzo dobrze pasowała do ręki, a o to przecież chodzi. Microsoft wypuścił jeszcze Sculpt Touch Mouse i Sculpt Mobile Keyboard, ale akcesoria te nie są już tak kompaktowe i mobilne, jak wspomniana wyżej seria Wedge i nie wyróżniają się wiele od innych im podobnych produktów.

Wydanie specjalnych akcesoriów pod Surface, pokazuje, że Microsoft poważnie traktuje swój tabletowy projekt i chce, aby odniósł on sukces, nie tylko w wymiarze promocji Windowsa 8. Zaczyna mi się coraz bardziej podobać to, co Microsoft robi w kwestii hardware’u. Jeżeli nowy Windows przyjmie się, to kto wie, czy na rynku mobilnych urządzeń nie pokaże się nowy gracz z Redmond. Choć, jeżeli potwierdzą się wysokie ceny Surface, to żaden system i żadne akcesoria nie pomogą, a tablet od Microsoftu będzie tylko sezonową ciekawostką.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu