Świat

Tablet Apple w marcu? 10 cali, 899 dolarów i 12 godzin oglądania filmów

Grzegorz Marczak
Tablet Apple w marcu? 10 cali, 899 dolarów i 12 godzin oglądania filmów
26

WSJ przedstawia kolejne sensacyjne doniesienia na temat tabletu Apple. Otóż sprzęt ma być faktycznie zaprezentowany podczas konferencji Apple w styczniu (26-28) ale do sprzedaży trafi w marcu za cenę poniżej tysiąca dolarów. Dość dziwna jest ta rozbieżność pomiędzy datą prezentacji urządzenia a fakt...

WSJ przedstawia kolejne sensacyjne doniesienia na temat tabletu Apple. Otóż sprzęt ma być faktycznie zaprezentowany podczas konferencji Apple w styczniu (26-28) ale do sprzedaży trafi w marcu za cenę poniżej tysiąca dolarów. Dość dziwna jest ta rozbieżność pomiędzy datą prezentacji urządzenia a faktyczną datą wprowadzenia go na rynek - no ale to Apple a w przypadku tej firmy wszystko jest możliwe.

Inne serwisy podają już nawet pełną specyfikację urządzenia. Mówimy więc (według plotek) o 10 calowym ekranie o rozdzielczości 1440x1050, 64GB flash drive, WIFI, 3G:HSDPA oraz 12 godzinach pracy na bateriach podczas oglądania filmów lub korzystania z WIFI (6h na 3G). System to Mac OS X 10.6 z obsługą ekranu dotykowego.

Cena to 899 dolarów (i to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne z tej całej specyfikacji).

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą to tabletowi Apple będzie niestety bliżej do klasycznego laptopa niż małego przenośnego narzędzia do internetu i multimediów. Cena w granicach tysiąca dolarów oznacza w Polsce koszt ok 3 - 4 tysięcy złotych.

Czyli Święty Mikołaju, poproszę ten gadżet na gwiazdkę 2010 bo sam na pewno go sobie za te pieniądze nie kupię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTablet