E-sport

Ta Pani gra w CS:GO lepiej niż niejeden zawodowiec mężczyzna. Właśnie została ambasadorem HP

Grzegorz Marczak
Ta Pani gra w CS:GO lepiej niż niejeden zawodowiec mężczyzna. Właśnie została ambasadorem HP
37

HP Inc. poinformowała dziś o współpracy z jedną z najbardziej znanych kobiet grających w CS:GO, Julią „Juliano” Kiran. Julia Kiran, jako liderka zespołu Team Secret, zdobyła pierwsze miejsce na turnieju Electronic Sports World Championship podczas targów Paris Games Week w październiku 2016. Umiejętności Julii Kiran, którymi przewyższa wielu mężczyzn, pozwoliły jej wygrać w wielu zawodach i przyniosły liczne grono oddanych fanów w mediach społecznościowych zarówno w rodzinnej Szwecji, jak i na całym świecie.

Współpraca HP i Kiran będzie miała swoją inaugurację podczas IEM Katowice 2017. Odbędzie się wtedy spotkanie Kiran z Fanami (Stoisko HP) gdzie kilka wybranych osób będzie mogło zmierzyć się z nią w CS:GO (życzę powodzenia).

Jestem szczęśliwa, że jestem pierwszą kobietą uprawiającą e-sport, którą
HP zaprosiło do współpracy, i że zostanę ambasadorem produktów dla graczy OMEN by HP – mówi „Juliano”. HP niewątpliwie rozszerza definicję e-sportowca i pokazuje, że różnice są w porządku, że każdy nas jest inny i że tak naprawdę wiek ani płeć nie mają znaczenia. Liczne komentarze w sieci utwierdziły mnie w przekonaniu, że niektórzy ludzie mają bardzo staroświeckie poglądy na to, co znaczy być świetnym graczem. Uważam, że warto na ten temat dyskutować także publicznie

Gratuluję HP - świetnego pomysłu. Kiran na pewno jest wyróżniającym się postacią z grona pro playerów zdominowanych głównie przez facetów. Przypomnę też, że podczas trwającego właśnie IEM Katowice będą również zawody kobiecych drużyn. Polecam obejrzeć, w zeszłym roku emocje na scenie był olbrzymie a pojedynki bardzo zacięte.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Counter-Strikecs:go