Aplikacje webowe

Jak stworzyć stronę www w kilka minut? Prostszego i szybszego sposobu nie znajdziecie

Grzegorz Ułan
Jak stworzyć stronę www w kilka minut? Prostszego i szybszego sposobu nie znajdziecie
4

Wczoraj na Wykop.pl jeden z użytkowników tego serwisu podzielił się stworzonym przez siebie narzędziem do tworzenia i edycji stron www z gotowych szablonów.

Wiem, że takich generatorów stron www jest już sporo w sieci, ale każdy kolejny na jaki trafiam jest prostszy od poprzedniego. I dobrze, nie każdy potrzebuje jakichś mocno rozbudowanych serwisów, a jak może stworzyć sobie jeszcze szybciej i łatwiej jakąś prostą i lekką stronę, tym lepiej.

T3MPL to właśnie taki prosty i szybki generator stron - darmowy i open source na licencji MIT, dzięki któremu bez znajomości HTML stworzycie szybko stronę www. Może to być strona dla jakiejś aplikacji czy gry mobilnej czy prosta wizytówka www.

Pod adresem edytora T3MPL możecie rozpocząć edycję szablonu, jeśli dysponujecie takim w formacie .t3mpl, jak również można w tym celu skorzystać z gotowych szablonów na stronie głównej T3MPL.

Aktualnie do wyboru jest osiem szablonów, dwa dedykowane dla twórców aplikacji, dwa dla osób, które chcą stworzyć swoje CV online, nie zabrakło też szablonu dla prostej wizytówki www czy dwóch szablonów dla osób, które chcą prowadzić bloga. Tak więc mimo małego wyboru, z pewnością większość chętnych na stworzenie sobie prostej strony znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Jako przykład wybrałem szablon dla twórców aplikacji mobilnych. Zaczynamy od edycji metadanych, gdzie możemy określić język naszej strony, tytuł i opis strony, a nawet zdefiniować faviconę czy grafikę do wyświetlania w mediach społecznościowych.

Teraz można już przejść do edycji szablonu strony głównej, gdzie dosłownie wszystkie tekstowe elementy strony są edytowalne w panelu po lewej stronie. Są dokładnie opisane, więc nie powinno być problemów z edycją właściwych tekstów i wprowadzeniem w ich miejsce własnych treści. Skoro to aplikacja mobilna jest też opcja zamiany zdjęcia smartfona, w jego miejsce można wstawić inny telefon z ekranem prezentującym tę właśnie aplikację czy grę mobilną - podane są nawet dokładne wymiary takiej grafiki, by strona się nie rozjechała przy innych rozmiarach. Oczywiście linki do aplikacji w Google Play i App Store również możemy podmienić na własne.

Strona składa się z kilku sekcji, głównej z linkami do sklepów, opisem, a także z kontaktem do twórców. W każdej z nich możemy z edytować i zmienić treść, ale również wyłączyć wybrane sekcje, jeśli nie potrzebujemy na przykład dodatkowego opisu pobierania aplikacji. Co ciekawe, twórca szablonów umożliwił również wyłączenie swojej stopki u dołu strony, więc możemy ją dowolnie sobie skonfigurować.

Gdy mamy już gotową stronę z własnymi treściami, eksportujemy ją do archiwum zip klikając przycisk "Publish", pobieramy na dysk i wypakowujemy w katalogu głównym na naszym serwerze. Strona gotowa, wyświetla się poprawnie w przeglądarce na desktopie i na urządzeniach mobilnych. Sprawdzałem stronę główną T3MPL, ale to ten sam szablon, co pozostałe i również udostępniony przez twórcę do edycji w jego edytorze.

Źródło: Wykop.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu