Aplikacje webowe

Slazzer - usuwanie tła ze zdjęć nigdy nie było tak proste i szybkie. Efekt robi wrażenie

GU
Grzegorz Ułan
5

Do tej pory dzieliliśmy się z Wami już kilkoma projektami, które pozwalały na usuwanie tła ze zdjęć, jednak w większości przypadków efekt wymagał jeszcze posłużenia się gumką, by dopieścić to działanie. Dziś trafiłem na nową propozycję w tym temacie Slazzer, który robi to niemal perfekcyjnie.

O skuteczności tego narzędzia niech od razu świadczy reakcja społeczności skupionej wokół Product Hunt, która zagłosowała na ten projekt w ciągu pięciu dni w liczbie ponad 3 tysięcy. Ale sprawdźmy to sami.

Nieograniczone i bezpłatne usuwanie tła ze zdjęć

Ze Slazzer możemy korzystać na dwa sposoby. Jeśli mamy jakieś pojedyncze zdjęcie, z których chcemy usunąć tło, możemy to zrobić bez zakładania konta, wprost na głównej stronie serwisu.

Wystarczy załadować swoje zdjęcie i kliknąć przycisk odpowiedzialny za usunięcie tła. Działa to dosłownie w kilka sekund, po czym możemy albo pobrać od razu na dysk efekt bez tła (zdjęcie usuwane jest z serwerów po godzinie), albo uruchomić edytor i poprawić ten efekt gumką (jeśli trzeba, w większości przypadków otrzymacie idealny efekt) lub dodać inne tło do pierwszego planu z oryginalnego zdjęcia.

Bezpłatne i płatne usuwanie tła ze zdjęć w wysokiej jakości

Drugi sposób, to założenie konta w serwisie i możliwość obróbki zdjęć w wysokiej rozdzielczości. W bezpłatnej wersji dostajemy tu opcję na edycję 10 zdjęć. W tym celu pobieramy kod API i wklejamy go w edytorze zdjęć online lub w aplikacji na komputery z Windows lub Mac OS, wersja na Linuksa ma się pojawić w najbliższym czasie.

Edytor online pozwala na załadowanie zdjęcia do obróbki.

Usunięcie tła.

Dodanie innego tła z dostępnych propozycji lub co ważne, załadowanie własnego tła z naszego dysku, które automatycznie wypełni tło pierwszego planu. Możliwe jest też rozmycie dodanego tła.

Oraz dodanie tła w postaci różnych kolorów.

Oczywiście dostępna też jest tu gumka do poprawiania niedociągnięć, powiększanie zdjęcia do ogromnych rozmiarów, cofanie zmian czy resetowanie ich wszystkich oraz porównanie efektów zmian - zdjęcie oryginalne vs zdjęcie po dokonanych zmianach.

Z kolei, aplikacja desktopowa pozwala na załadowanie kilku zdjęć i zbiorcze usuwanie z nich tła. Po jego usunięciu możemy podejrzeć efekt w domyślnej aplikacji graficznej, gdzie dokonamy dalszej obróbki. Jeśli nie mamy na komputerze takiej aplikacji, możemy to zdjęcie załadować do edytora online i tam poddać dalszej edycji, takiej jak zilustrowałem to wyżej.

Zarówno edytor online, jak i aplikacja desktopowa świetnie radzą sobie z usuwaniem tła. Robią to naprawdę błyskawicznie, a efekt tego procesu robi wrażenie.

Twórcy Slazzer zastrzegają, że uzyskane efekty w ich rozwiązaniu osiągnęli dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, która wykorzystuje algorytmy oparte na uczeniu maszynowym, a które to z dużą precyzją wykrywają piksele odpowiedzialne za pierwszy plan i tła. Algorytmy te uczą się każdego dnia, poprawiając swoją dokładność. Prawdopodobnie dlatego udostępnili bezpłatną okazjonalną możliwość usuwania tła ze zdjęć, by przy płatnych kontakt, płacący użytkownicy mogli osiągać jeszcze lepsze efekty. Ceny wahają się od 50 zł za 100 zdjęć do prawie 8 tysięcy za 5 tysięcy zdjęć.

Źródło: Product Hunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu