E-sport

T-Mobile z gamingowym sprzętem na Intel Extreme Masters Katowice 2018

Marek Adamowicz
7

Na tegorocznym Intel Extreme Masters Katowice 2018 pierwszy raz swoje produkty zaprezentował jeden z najważniejszych graczy telefonii komórkowej w Polsce. T-Mobile nawiązuje współpracę z MSI i wprowadza do oferty prawdziwą gratkę dla graczy komputerowych. Mowa o nowym laptopie gamingowym.

Podczas tegorocznych finałów sezonu Intel Extreme Masters Katowice 2018, jedyną, polską firmą telekomunikacyjną jest T-Mobile. Firma wystawiła potężne stanowisko na katowickiej imprezie. Swoją aktywność gamingową i esportową rozwija pod hashtagiem #unlimitedgaming. Główny specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w T-Mobile, Piotr Żaczko podkreślał obecność operatora na Katowickim evencie:

Jako T-Mobile jesteśmy pierwszy raz na Intel  Extreme Masters w Katowicach. Jest to przysłowiowa wisienka na torcie naszej działalności i aktywności wokół e-sportu którą prowadzimy od dwóch lat. Nasze stanowisko cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających tegoroczny IEM w katowickim Spodku. Znajdziemy tutaj wiele stanowisk Free2play oraz do gier mobilnych. Używamy na nich smartfonów Motorola Moto Z2 Play z Moto Mod Gamepad. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Można u nas też spotkać polskich Youtuberów, którzy przyciągają rzesze fanów do nas. Jest to efekt naszej współpracy z ESL. Ogromne zainteresowanie, które zaobserwowałem po pierwszym dniu jest bardzo dobrym znakiem dla nas na przyszłość.

Podczas katowickiego eventu, T-Mobile zaprezentował efekt współpracy z MSI. W ofercie operatora znalazł się prawdziwy zestaw dla gracza komputerowego. Mowa tutaj o laptopie MSI GV62 7RD. Wyposażony jest w procesor Intel Core i7, siódmej generacji, a za odpowiednie doznania graficzne dba karta graficzna GeForce GTX 1050 4GB. To topowy sprzęt w rodzinie notebooków producenta profesjonalnych rozwiązań dla graczy. Posiada on estetyczny wygląd, który jest podkreślany przez podświetlaną czerwonym światłem klawiaturą SteelSeries oraz matową matrycę w rozmiarze 15,6 cala zapewniającą doskonałą widoczność podczas gry.

Nasza oferta z MSI, nie jest pierwszą skierowaną do gamerów w naszym portoflio. MSI jest kolejną marką, która weszła do naszej oferty. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. W zależności od wyboru pakietu, ten komputer może być oferowany już od 1 zł. Dajemy do tego fajną ofertę Internetu mobilnego, który jest najszybszy według badań w Polsce. To ma kolosalne znaczenie dla graczy komputerowych. Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018 przedstawiliśmy specjalną promocję dla tych, którzy zdecydują się na zakup laptopa MSI. Do obioru będą plecaki o wartości 400 zł. – podkreślał Piotr Żaczko.

Na stanowisku T-Mobile mogliśmy zobaczyć również komputer stacjonarny MSI, który spersonalizowany był w kolorach firmowych operatora. Na pytania czy taki sprzęt jest w planach T-Mobile, nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, jednak padła dość ciekawa zapowiedź:

Będziemy rozwijać ofertę produktów gamingowych. Być może pojawią się komputery stacjonarne, lecz należy pamiętać, że profesjonalni gracze lubią bardzo mocno personalizować sprzęt wybierając odpowiednie podzespoły. W przypadku laptopów ta personalizacja jest dość mocno ograniczona. Mogę jednak zdradzić, że pracujemy nad wprowadzeniem do naszej oferty konsoli do gier. Nie mogę jednak potwierdzić, która firma podejmie z nami współpracę.

Tegoroczne stanowisko T-Mobile podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018, jest jednym z najchętniej odwiedzanych stanowisk. Jest to też świetny przykład pokazujący, że operatorzy komórkowi coraz śmielej otwierają się na oferty sprzętu do gier, łącząc go ze swoimi ofertami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu