Telekomy

T-Mobile traci kwartalnie po kilkadziesiąt tysięcy numerów

Grzegorz Ułan
T-Mobile traci kwartalnie po kilkadziesiąt tysięcy numerów
147

UKE systematycznie od roku publikuje kwartalne raporty na temat przeniesień numerów pomiędzy polskimi operatorami. Od czerwca zeszłego roku zostało już przeniesionych ponad półtora miliona numerów.

Najciekawiej to jednak się przedstawia, jeśli rozbijemy te dane na poszczególnych operatorów. Wręcz tragicznie to wygląda, jeśli chodzi o T-Mobile. Zerknijmy najpierw na raport z pierwszego kwartału 2016 roku. Odeszło ponad 130k, przybyło ponad 40k. W rezultacie stracili 90k numerów. Co prawda Plus również stracił, ale jeszcze na akceptowalnym poziomie. Orange i Play na plusie.

Ostatni raport, za drugi kwartał 2016 roku, nadal pogrąża ofertę T-Mobile, Plus na lekkim minusie, Orange i Play na plusie.

Plus widocznie coś poprawił w swojej ofercie, znacznie eliminując odpływ klientów. Prawdopodobnie zadziała tu oferta związana z Euro 2016, natomiast z T-Mobile coś nie gra, liczne promocje i reklamy z gwiazdami, czy w końcu udany deal z Huawei (gwarancja najniższej ceny za telefon) nie zdają egzaminu. Przed tym operatorem trudny okres następnych dwóch kwartałów. Jeśli nic rewolucyjnego nie zaproponują swoim klientom, na koniec roku kolejną podobną stratę, co da łącznie 300k numerów, można będzie uznać za totalną klęskę...

Aktualizacja

Słusznie zwrócił mi uwagę Adrian. Warty odnotowanie jest tutaj spory sukces Virgin Mobile w obu kwartałach, poprawiam się.

I kwartał 2016:

II kwartał 2016:

Foto Sim card and sim card tray put nearly cell phone on white background via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile