Praca w IT

T-Hub Polska pomoże we wdrożeniu 5G SA w T-Mobile

Grzegorz Ułan
T-Hub Polska pomoże we wdrożeniu 5G SA w T-Mobile
6

T-Mobile poinformował właśnie o uruchomieniu nowej jednostki T-Hub Polska. Zatrudnienie w niej znajdzie w najbliższych 3 latach około 500 ekspertów i ekspertek IT i NT różnych specjalności, a którzy to będą pracować nad rozwojem takich obszarów, jak inżynieria systemów aplikacji, innowacji w usługach sieciowych czy nowych rozwiązań z zakresu globalnej łączności dla całej Grupy Deutsche Telekom.

Główna siedziba T-Hub Polska będzie zlokalizowana w Warszawie, a wspomagać ją będą lokalne ośrodki w Krakowie i Wrocławiu. W ramach nowej jednostki zostaną powołane międzynarodowe, wielokulturowe zespoły, które będą realizować wspomniane zadania w różnych zakątach Europy, gdzie działa sieć T-Mobile, tak więc również w Polsce.

Członkini zarządu Deutsche Telekom ds. Human Resources and Legal Affairs oraz Labor Director Birgit Bohle:

Otwarcie T-Hub Polska doskonale wpisuje się w strategię T-Mobile Polska opartej na kulturze innowacyjności, pozwalającej opracowywać nowe rozwiązania, mające pozytywny wpływ na życie klientów. Cieszymy się, że razem z T-Mobile Polska możemy stworzyć miejsce i środowisko, w którym mogą rozwijać się innowacje. W T-Hubie nasi eksperci i ekspertki mogą pracować nad szeroką gamą globalnych projektów. Mają one oczywiście ogromną wartość dla wszystkich naszych klientów w Deutsche Telekom.


Zatrudnienie w T-Hub Polska znajdą tacy specjaliści, jak między innymi developerzy Cobol, architekci infrastruktury IT, developerzy Java, testerzy - w tym osoby ze znajomością języka niemieckiego, wchodzące w skład wsparcia technicznego. Będą oni odpowiedzialni głównie za realizację działań z zakresu inżynierii sieci pakietowych i głosowych - wprowadzanie 5G SA (5G Standalone, czyli prawdziwe 5G bez wspomagania infrastrukturą 4G) lub nowych możliwości głosowych oraz innowacji z zakresu automatyzacji - machine learning czy APIfication.

Do tego wymieniana jest realizacja usług związanych z rozwojem sieci światłowodowej w Niemczech czy łączności z siecią floty samochodowej producentów topowych marek, ale także współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną czy ekosystemami startupów.
Źródło: T-Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news