Felietony

Szykuje nam się kolejny kryzys w social media? Tym razem w roli głównej Prezydent Poznania

Grzegorz Ułan
Szykuje nam się kolejny kryzys w social media? Tym razem w roli głównej Prezydent Poznania
38

Od razu zaznaczę, że raczej nie jest to wina samego prezydenta, pod zdjęciem podpisane jest autorstwo agencji MILIAN PRESS. Możemy tu co najwyżej mówić o wpadce z jego udziałem i to zupełnie nieświadomej. Jednak to nie pierwsza taka sytuacja, której jesteśmy świadkami, a ta konkretnie, pokazująca...

Od razu zaznaczę, że raczej nie jest to wina samego prezydenta, pod zdjęciem podpisane jest autorstwo agencji MILIAN PRESS. Możemy tu co najwyżej mówić o wpadce z jego udziałem i to zupełnie nieświadomej.

Jednak to nie pierwsza taka sytuacja, której jesteśmy świadkami, a ta konkretnie, pokazująca dobitnie nieznajomość praw rządzących w sieci i jej funkcjonowania, a może to też naiwność ze strony agencji. Nie będę podawał jej adresu, być może się mylę, ale znalazłem takową w Poznaniu, strona firmowa nie powala wyglądem, więc możemy tu też mówić o braku doświadczenia.

Dla porównania oryginalne zdjęcie, a w roli głównej bohater serialu House.

Aktualizacja - 15:45

Pod podlinkowanym wpisem Prezydenta, Rzecznik Prasowy Miasta Poznania zamieścił swój komentarz o treści:

Powyższe zdjęcie jest prezentem na urodziny jaki Pan Prezydent otrzymał na swoją oficjalną skrzynkę e-mail od MILIAN PRESS

Podejrzewam więc, że Prezydent Poznania mógł nie skojarzyć pochodzenia tego zdjęcia, dlatego je umieścił, a sama Agencja nie poinformowała o tym, nie przypuszczając zapewne, że zostanie opublikowane to na jego profilu FB. Niemniej jednak, po wszystkim, gdy już to zostało odkryte, należałoby usunąć to zdjęcie z oficjalnego profilu publicznej osoby, jaką jest przecież Prezydent Poznania, nadal jest to naruszenie praw prawdziwych twórców tej kreacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Houseplagiat