Felietony

Szykuje nam się kolejny kryzys w social media? Tym razem w roli głównej Prezydent Poznania

Grzegorz Ułan
38

Od razu zaznaczę, że raczej nie jest to wina samego prezydenta, pod zdjęciem podpisane jest autorstwo agencji MILIAN PRESS. Możemy tu co najwyżej mówić o wpadce z jego udziałem i to zupełnie nieświadomej. Jednak to nie pierwsza taka sytuacja, której jesteśmy świadkami, a ta konkretnie, pokazująca...

Od razu zaznaczę, że raczej nie jest to wina samego prezydenta, pod zdjęciem podpisane jest autorstwo agencji MILIAN PRESS. Możemy tu co najwyżej mówić o wpadce z jego udziałem i to zupełnie nieświadomej.

Jednak to nie pierwsza taka sytuacja, której jesteśmy świadkami, a ta konkretnie, pokazująca dobitnie nieznajomość praw rządzących w sieci i jej funkcjonowania, a może to też naiwność ze strony agencji. Nie będę podawał jej adresu, być może się mylę, ale znalazłem takową w Poznaniu, strona firmowa nie powala wyglądem, więc możemy tu też mówić o braku doświadczenia.

Dla porównania oryginalne zdjęcie, a w roli głównej bohater serialu House.

house

Aktualizacja - 15:45

Pod podlinkowanym wpisem Prezydenta, Rzecznik Prasowy Miasta Poznania zamieścił swój komentarz o treści:

Powyższe zdjęcie jest prezentem na urodziny jaki Pan Prezydent otrzymał na swoją oficjalną skrzynkę e-mail od MILIAN PRESS

Podejrzewam więc, że Prezydent Poznania mógł nie skojarzyć pochodzenia tego zdjęcia, dlatego je umieścił, a sama Agencja nie poinformowała o tym, nie przypuszczając zapewne, że zostanie opublikowane to na jego profilu FB. Niemniej jednak, po wszystkim, gdy już to zostało odkryte, należałoby usunąć to zdjęcie z oficjalnego profilu publicznej osoby, jaką jest przecież Prezydent Poznania, nadal jest to naruszenie praw prawdziwych twórców tej kreacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Houseplagiat