Gry

Szykujcie się na kolejną walkę z kosmitami. XCOM wraca!

Paweł Winiarski
Szykujcie się na kolejną walkę z kosmitami. XCOM wraca!
1

Jeden z najlepszych powrotów w świecie gier doczeka się kontynuacji. Przygotujcie strategiczne plany i wyczyśćcie broń, XCOM 2 pojawi się jeszcze w tym roku. Sukces gry najczęściej prowadzi do kontynuacji. To logiczny ciąg zdarzeń, jednak w przypadku XCOM: Enemy Unknown nie było to tak oczywiste....

Jeden z najlepszych powrotów w świecie gier doczeka się kontynuacji. Przygotujcie strategiczne plany i wyczyśćcie broń, XCOM 2 pojawi się jeszcze w tym roku.

Sukces gry najczęściej prowadzi do kontynuacji. To logiczny ciąg zdarzeń, jednak w przypadku XCOM: Enemy Unknown nie było to tak oczywiste. Przez kilka lat niczego bowiem oficjalnie nie zapowiedziano. W 2012 roku gra została bardzo ciepło przyjęta, nieźle się sprzedała, a i port na urządzenia mobilne wyszedł świetnie. Tym bardziej cieszy informacja o kontynuacji.

Bez zbędnego kombinowania z tytułem, kolejna odsłona turowej strategii nosić będzie nazwę XCOM 2 i rzuci nas w okres 20 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Kosmici na dobre zadomowili się na Ziemi, zadaniem gracza będzie pokonanie rządzących na naszym świecie najeźdźców. Nie znamy niestety szczegółów dotyczących gry, ale nieśmiało wspomina się o wsparciu modów. Podejrzewam, że nadchodzące wielkimi krokami targi E3 będą miejscem, gdzie dowiemy się o XCOM 2 zdecydowanie więcej.

W procesie tworzenia gry niebagatelne znaczenie miały informacje wysyłane przez społeczność bawiącą się przy poprzedniej odsłonie. Jak donoszą twórcy, dzięki temu udało się nie tylko podnieść wizualny poziom gry, ale również ulepszyć system rozgrywki tak, by dawał jak najwięcej frajdy fanom strategii.

Gra ma ukazać się na rynku w listopadzie. Na razie mówi się wyłącznie o wersji na PC-ty (najpierw Windows, później Linux) i Maki. Niestety nie wspomniano nic o wersjach na konsole - pozostaje więc trzymać kciuki, by XCOM 2 dotarło również na PlayStation 4 i Xbox One. W poprzednią odsłonę grało się przecież świetnie na Xboksie 360 i PlayStation 3.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu