Smartwatche

Szwajcarski smartwatch z Android Wear - TAG Heuer, Google oraz Intel łączą siły

Konrad Kozłowski
Szwajcarski smartwatch z Android Wear - TAG Heuer, Google oraz Intel łączą siły
21

"Apple zachęci młodych do noszenia zegarków, a ci, gdy dorosną kupią sobie prawdziwy zegarek". Ta wypowiedź nie pozostawia suchej nitki na produkcie Apple, ale w świetle dzisiejszych rewelacji opinia CEO firmy TAG Heuer - Jean-Claude Bivera - nabiera nowego znaczenia. Siły producenta luksusowych zegarków, twórcy platformy dla smartwatchy i jeden z liderów rynku technologicznego zostały połączone.

Najczęściej powtarzanym zarzutem wobec dostępnych na rynku smartwatchy jest brak odpowiedniego wykonania i wygląd. Choć kilka ostatnich modeli nie przypomina w niczym pierwszych sztuk smartwatchy z Android Wear, to wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawię, na jak dużą poprawę możemy jeszcze liczyć. I właśnie tego możemy się spodziewać po efektach współpracy następujących trzech graczy: TAG Heuer - szwajcarskiego producenta zegarków działającego od 1860 roku, Google - twórcy systemu Android Wear oraz Intela - który zapewni najnowszej generacji platformę typu SoC dla urządzeń wearables, inną od opisywanej przez nas Curie, więcej szczegółów poznamy w najbliższej przyszłości.

Szwajcarskie zegarmistrzostwo i Dolina Krzemowa to mariaż technologicznej innowacji z wiarygodnością producentów zegarków. Nasza współpraca zapewnia synergię na wielu płaszczyznach, gwarantując partnerstwo, w którym każda strona wygrywa, a potencjał naszych firm jest ogromny.

- powiedział Jean-Claude Biver.

Łącząc piękne wzornictwo z technologią, szwajcarskie zegarki inspirowały pokolenia artystów i inżynierów - także nas w Google. Jesteśmy więc podekscytowani współpracą z firmami TAG Heuer i Intel nad wprowadzeniem na rynek luksusowych akcesoriów - unikatowej mieszanki emocji i innowacji. Wspólnie, korzystając z platformy Android Wear, możemy zaprojektować lepszy, piękniejszy, inteligentniejszy zegarek.

- David Singleton, dyrektor ds. Android Wear

Śmiało moża liczyć więc na luksusowe zegarki, z których słynie TAG Heuer, lecz w "nowoczesnej" odsłonie. Projektowane będą oczywiście w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds, ale "zastrzyku" technologicznego urządzenia doczekają się prosto z Doliny Krzemowej. Taki ruch może okazać się decydującym, jeśli chodzi o całą kategorię wearables, jak i samych smartwatchy. Jak pisaliśmy już wcześniej, Intel nawiązał również współpracę z innym potentatem rynku zegarków, firmą Fosill. Takie partnerstwa wydają się więc nieuniknione, niezbędne i wysoce oczekiwane. Właściciele zegarków nie chcą w żadnym stopniu zrezygnować z trwałości i najepszych materiałów, z których wykonywane są zegarki. Z drugiej strony, coraz większe grono użytkowników jest zainteresowanych "niezwykłymi" zegarkami, w zwykłej obudowie. O to, by zegarki wspięły się na wyższy technologiczne poziom zadbają Google i Intel.

Jakość szwajcarskich zegarków jest uznana na całym świecie. Gdy połączy się ją z kreatywną technologią i globalnym potencjałem dwóch firm takich jak Intel i Google, wykorzystując platformę Android Wear i technologie Intela, możemy być świadkami technologicznej rewolucji w naszej branży i jestem dumny z faktu, że jako TAG Heuer jesteśmy pionierami w tej dziedzinie.

- Guy Sémon, dyrektor generalny TAG Heuer

W Intelu pracujemy nad rozwiązaniami technologicznymi oferującymi ludziom większą użyteczność i wartość, dlatego jesteśmy przekonani, że wspólne działania przyczynią się do powstania nowatorskich pomysłów w zakresie technologii ubieralnych. Współpraca z TAG Heuer i Google przybliża nas do urzeczywistnienia wizji technologii wearable w postaci ekskluzywnego smartwatcha, który przeniesie całą kategorię na wyższy poziom.

— zauważył Michael Bell, wiceprezes i dyrektor New Devices Group w Intelu.

Smartwatche mają szanse zostać niezwykle prężnie działającym i dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Mówi się, że Apple Watch będzie pełnił rolę akceleratora dla całej kategorii produktów. Istnieje również szansa, że taki sceneriusz nie sprawdzi się, ponieważ głęboko zakorzenione przywiązanie do tradycyjnych zegarków spowoduje zrewidowanie wizji przyszłości gadżetu, jakim jest dziś smartwatch. Ja zdążyłem już dokonać wyboru i postawiłem na Android Wear. Obserwując działania Google i jego parnterów z ostatniego okresu utwierdzam się tylko w przekonaniu o podjęciu trafnej decyzji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu