Felietony

Szukasz pracy? Załóż konto na Google Plus

Grzegorz Ułan
Szukasz pracy? Załóż konto na Google Plus
19

Google Plus Daily poinformował właśnie o integracji wyszukiwarki ofert pracy od Google z G+. Teraz, wpisując w niej poszukiwane stanowisko, zostaniemy przeniesieni do wyników wyszukiwania oraz poinformowani o możliwości włączenia naszego konta na Google Plus. Po akceptacji tej integracji po pra...


Google Plus Daily poinformował właśnie o integracji wyszukiwarki ofert pracy od Google z G+. Teraz, wpisując w niej poszukiwane stanowisko, zostaniemy przeniesieni do wyników wyszukiwania oraz poinformowani o możliwości włączenia naszego konta na Google Plus.

Po akceptacji tej integracji po prawej stronie wyświetliło się moje konto z prośbą o podanie mojego stanowiska pracy, a pod spodem profile osób, które piastują stanowiska, podobne do wyszukiwanego, w swoich firmach i posiadają konto na Google Plus.

Tak na gorąco wydaje mi się to świetną opcją dla osób poszukujących pracy. Wystarczy założyć konto na Google Plus, podać dane, historię zatrudnienia, swoje umiejętności i doświadczenie, a firmy, które zapewne korzystają z tej wyszukiwarki z łatwością znajdą nasze konto na G+. To też ułatwiony kontakt dla użytkowników G+, którzy bezpośrednio na tej stronie, mogą aplikować o proponowane stanowiska wyświetlane w tej wyszukiwarce. Dodatkowo możemy uaktywnić powiadomienia na email o nowych interesujących nas ofertach pracy, pojawiających się w tej wyszukiwarce.

Po prawej stronie możemy wybrać też lokalizację prezentowanych ofert, nie znalazłem tam ofert z Polski, ale deweloperom, programistom i podobnym specjalistom granice nie przeszkadzają w znalezieniu interesujących propozycji pracy.

A więc zapraszam do zakładania konta na Google Plus, wydaje mi się, że to nie ostatnie słowo Google w kwestii tej sieci społecznościowej i z czasem koniecznością będzie posiadanie tam konta, podobnie jak dziś na Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu