Startups

Szufler do oceniania kultury i rozrywki

Grzegorz Marczak
Szufler do oceniania kultury i rozrywki
12

Artur Kurasiński uruchomił swój nowy projekt o nazwie Szufler, o tym czym jest dokładnie ten serwis, jak działa i jakie dodatki przygotował i przygotowuje zespół można przeczytać na blogu Artura. W skrócie w Szuflerze w łatwy i szybki sposób wyrazimy swoją opinię na temat obejrzanego filmu, przeczyt...

Artur Kurasiński uruchomił swój nowy projekt o nazwie Szufler, o tym czym jest dokładnie ten serwis, jak działa i jakie dodatki przygotował i przygotowuje zespół można przeczytać na blogu Artura. W skrócie w Szuflerze w łatwy i szybki sposób wyrazimy swoją opinię na temat obejrzanego filmu, przeczytanej książki, słuchanej muzyki czy gry w którą graliśmy czy gramy.

Pomysł na proste oceny tworzenie swojej wishlisty czy też sprawdzania co czytają i polecają znajomi jest dobry można by powiedzieć od zawsze. Kluczem do sukcesu jest tutaj zaangażowane użytkowników (o to zawsze najtrudniej) oraz pomoc w ocenianiu materiałów poprzez uzupełnienie serwisu o jak największą ilość treści (okładki płyt, informacje o grach z obrazkami itd). Oba te elementy nie są niemożliwe do osiągnięcia ale łatwo nie będzie.
Tak więc pomysł na szuflera mi się podoba, niestety dużo gorzej jest moim zdaniem z niektórymi elementami serwisu. Przede wszystkim pierwsza strona jest zawsze czymś najważniejszym a na szuflerze mamy jakąś nieczytelną listę ostatnich aktywności użytkowników. Możliwe nawet, że lista ta by się sprawdziła gdyby inaczej wyglądała, eksponowała oceniane pozycje zachęcając do zapoznania się z komentarzami na ich temat itp.

W samy serwisie są też pewne elementy które mi osobiście nie odpowiadają (czy muszę zawsze pisać komentarz nie wystarczy, że ocenię muzykę?) i kilka mniejszych lub większych problemów z nawigacją, ale nie mam zamiaru już po pierwszych dniach pastwić się na głos nad Arturem i przekaże mu moje "ale" bezpośrednio.

Dużym plusem jest, że zespół tworzący pomyślał o wykorzystaniu api kilku serwisów w których będzie można prezentować co ostatnio czytaliśmy i co się nam podobało. Myślę, że dobre wykorzystanie API może być bardzo pomocne w "rozkręceniu serwisu". Pomysłem na rozwój takiej platformy zdecydowanie może być połączenie się z jakimś większym serwisem czy też portalem, inną drogą może być e-commerce ale do tego chyba będzie potrzebny dość spory zasięg?

Podsumowując, wydaje mi się, że Szufler się przyda. Rozmawiałem z Arturem o tym serwisie i wiem, że jego cele i plany są można powiedzieć umiarkowane i racjonalne. Wygląd to kwestia gustu ale z główną stroną i dodaniem "miecha" moim zdaniem trzeba coś jak najszybciej zrobić.

Ja na Szuflerze mam już konto i właśnie zabieram się za ocenianie pierwszego filmy - jeśli chodzi o filmy czy książki to jest to moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu i jeśli tylko ktoś podpowie mi następną lekturę czy coś dobrego do obejrzenia to będzie to dla mnie bardzo wartościowe.

Arturowi, życzę oczywiście powodzenia i realizacji planów - podoba mi się to, że nieustannie próbuje coś zrobić a nie poprzestaje jedynie byciu "blogowym" specjalistą (jak wielu z nas).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

rekomendacjeartur kurasiński